12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin İçin 30.000 Dolar Ufukta Gözüktü, Peki Daha Ne Kadar Artacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, hafta sonu 28.000 doların üzerine çıkıp rekor kırdıktan sonra bir yıldan fazla bir süredir en uzun aylık galibiyet serisine doğru ilerliyor.

Binance indirim kodu

Bloomberg tarafından derlenen rapora göre, bitcoin, Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.365 dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Singapur kökenli kripto borsası Luno’nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar, “Bence zirveye çok yaklaştık, 30.000 dolara ulaşabiliriz. Sonrasında kesinlikle bir geri çekilme göreceğiz, ancak bu geri çekilmenin büyüklüğü muhtemelen hafif olacak. Bitcoin 30.000 doları gördükten sonra %10 ila %15 arasında bir düşüş görebiliriz” diyor.

Bitcoin’in fiyatı, kötüleşen pandemiyle birlikte üç kattan fazla arttı ve çeşitli farklı görüş ayrılıkları ortaya çıktı. Bitcoin savunucuları, bitcoin’i zayıflayan dolar karşısında bir hedge gibi görüyorlar. Ayrıca büyük teşvik paketlerinin arasında yükselen enflasyon riskine karşı bir önlem olarak görüyor ve kurumsal alıcıların artan ilgisinden dem vuruyorlar. Bitcoin karşıtları ise, Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak geçerliliğini sorguluyor ve kripto paraların volatilesi yüksek piyasasına ve geçmişte yaşanmış çöküşlere vurgu yapıyorlar.

Hala gelişmekte olan kripto para endüstrisinin kanun koyucular tarafından incelemeye alınması, yatırımcıların dikkate alması gereken bir değişken olmaya devam ediyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçen hafta Ripple Labs Inc’i ve üst düzey yöneticilerini XRP tokeni ile yatırımcıları yanıltmakla suçladı. Ripple suçlamaya itiraz etmeyi planlarken, bu gelişme dijital varlıkların daha sıkı bir şekilde denetlenmesi olasılığının arttığını gösteriyor.

Singapur kökenli kripto borsası Luno’nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar, yatırımcıların XRP olayının ardından Bitcoin ve diğer dijital paralara geçtiğini söylüyor.

Bitcoin Pazartesi günü %3.6’ya kadar yükseldi ve bugün itibariyle 27.106 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin bu yıl yaklaşık %279 artarken, Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi %266 artış gösterdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar