Bitcoin İçin 30 Aralık’a Kadar 30 Bin Dolar Mümkün mü?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 10 ay önce

blank

Manşetlerin fiyat hareketine neredeyse hiç ayak uyduramadığı ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26.500 doların üzerine çıktığı tarihi bir gün olan 26 Aralık’ın ardından 2020’nin sonuna yaklaşılırken tüccarlar ve analistler şimdi dikkatlerini önümüzdeki beş gün içinde dijital para için yaşanabilecek gelişmelere çevirdi.

blank

Tarihi grafik

Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Bitcoin’in tarihsel dalgalanmasına kıyasla %8-9’luk bir günlük kazancın çok düşük olduğunu belirterek 2019’da %42’lik bir artış yaşandığını hatırlattı. Selkis ayrıca bugünkü yükselişte dijital para tarihinde yalnızca ikinci kez gerçekleşen 2.300 dolarlık grafik verisinin görüldüğüne dikkat çekerek bu verinin ilkinin 8.5 senede görüldüğünü hatırlattı.

Öte yandan coşkuya kapılan bazı tüccarlar ise şimdiden günlük grafiklerin beş haneleri gölgede bıraktığı zamanı beklemeye başladı ve Bitcoin’in 30 bin dolara ne zaman ulaşacağına dair Twitter anketleri gerçekleştirdi.

30.000 dolar için haykırış

Pozitif rüzgarlar, Bitcoin’in bir sonraki adımı için dönerken “Bitcoin” şu anda Twitter’da 164.000 tweet ile trend olmayı başardı. Bitcoin, Pompeii’nin kalıntılarında bir sokak yemeği tezgahının arkeolojik keşfine dair bir sonraki trend ögeyi rahatça geride bıraktı.

Ek olarak bu son yükseliş, Bitcoin’i 24.900 dolar civarında bir fiyat öngören popüler Stoktan Akışa (S2F) modeli tarafından çizilen rotaya geri sokmuş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir başka popüler halk ölçütü, Bitcoin çılgınlığının 2017 zirvelerine tırmanmak için hâlâ uzun bir yolu olduğunu gösterdi. Google analitiğine göre “Bitcoin” için gerçekleştirilen arama geçmişi neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerinin beşte birinde kaldı.

Olumlu duyarlılık ve parabolik fiyat hareketinin birleşimi, giderek daha fazla sayıda tüccarın 30 Aralık’ta 30.000 dolarlık bir fiyat beklemesine ve “30’una kadar 30.000” sloganının ortaya çıkmasına neden oldu.

Zirve nokta patlayacak mı?

Cape Canaveral’ı utandıran olumlu duygu ve fiyat hareketine rağmen bazı tüccarlar şimdiden olası kısa vadeli pozisyonları sıraya koymaya başladı. Bir tüccar, önümüzdeki iki hafta içinde bir zirve noktası patlamasının üstünü istediğini açıkladı.

Azınlık duygusu olarak kalsa da bu tüccar, Bitcoin için türbülansın ileride olabileceğini düşünen tek tüccar olmadı. Tarihsel olarak bakıldığında dalgalı piyasalara yol açan 2.3 milyar dolarlık Bitcoin vadeli işlemlerinin Noel gününde süresinin dolması dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend