26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin İçin 657 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Olasılığı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güncel bir çalışmaya göre, Almanca konuşan yatırım fonlarının neredeyse yarısı, Bitcoin gibi kripto paralara ilgi duyuyor ve önümüzdeki yıllarda 100 milyar Euro’dan fazla para dijital varlıklara yatırım olarak aktarılabilir.

Binance indirim kodu

Bilindiği üzere Almanya’da 3 Ağustos’tan bu yana yeni bir fon yasası uygulanıyor. Bu yasayla birlikte Almanya’daki özel fonlar, sermayelerinin %20’sine kadarını Bitcoin ve diğer kripto varlıklara aktarabilecek. Ancak önemli olan soru, fonların bu yatırımı yapmayı isteyip istemedikleri tabii ki.

Binance indirim kodu

Düşünce kuruluşu MINDSMITH’ın yeni anketine göre bu sorunun cevabı net bir şekilde “evet”.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MINDSMITH kısa bir süre önce Almanya, İsviçre ve Avusturyalı 70 yatırım fonuyla yaptığı anketinde, finans uzmanlarına Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili sorular sordu. Şirket bu anketinden ilginç sonuçlar elde etti. Şirketin tahminlerine göre üç yıl içerisinde, bahsi geçen bölgeden dijital varlıklara 100 milyar dolar ile 657 milyar dolar dijital varlıklara akabilir.

Almanya, İsviçre ve Avusturya Bölgesi, BTC Adaptasyonunun Henüz Erken Aşamalarında

Anket sonuçlarına göre Almanca konuşulan bölgelerde faaliyet gösteren fonların %88’i henüz bir dijital varlığa yatırım yapmış değil. Ancak anket sonucuna göre bu fonların %46’sı Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırıma ilgi gösteriyor. Ayrıca çalışmaya göre, ankete katılan yatırım fonlarının %7’si şu anda kripto para yatırım planlarının son aşamalarında bulunuyor ve bu şirketler 2021 yılında kripto paralara yatırım yapmak istiyor.

MINDSMITH’in görüşüne göre, kripto para sektöründe daha net düzenlemeler oluşturulması ve bununla birlikte merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) de piyasaya çıkması, mevcut trendin daha hızlandırılması konusunda bir katalizör görevi görebilir.

Önümüzdeki Yıllarda Birkaç 100 Milyar Dolardan Fazla Para Bitcoin ve Diğer Kripto Paralara Akabilir

Anket şirketi ayrıca Almanca konuşan ülkeler bölgesinden gelen yatırımların geleceğine dair de bazı değerlendirmeler yaptı.

İlgili Haber:  İsviçreli Yetkililer Ülkenin İlk Kripto Para Fonuna Onay Verdi!

Şu anda Almanya’daki özel fonlar içerisinde 1.45 milyar dolar bulunuyor. Ankete katılan fonların %46’sının Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapma konusunda ilgili olduğu göz önüne alındığında, bu bölgeden gelebilecek yatırım miktarı 3 yıl içerisinde 657 milyar dolara kadar çıkabilir. Ayrıca düşünce kuruluşunun görüşüne göre, bu yılın sonuna kadar 100 milyar dolardan fazla yatırım kripto para varlıklarına akabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar