9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitcoin İçin Korku Duymak Yerine Uzun Vadeli Düşünmek Gerekiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz hafta yaşanan şok edici fiyat düşüşlerinin ortasında kripto para tüccarları korku, belirsizlik ve şüpheyle her yönden kuşatılmış görünüyordu. Bununla birlikte, blok zinciri yatırım şirketi Sino Global Capital’in araştırma başkanı Dermot McGrath, firmanın bu konuda uzun vadeli bir görüşe sahip olmayı tercih ettiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Şükran Günü’nde 16.200 dolara düştükten kısa bir süre sonra Çin hükümetinin Plustoken Ponzi şeması mahkeme işlemlerinin bir parçası olarak 4.2 milyar dolarlık kripto para ele geçirdiği haberi geldi. Bu tokenlerin açık pazara atılmaya hazır olduğu ve fiyatları daha da düşürdüğü yönündeki söylentiler piyasada ciddi bir gerilim yarattı.

Binance indirim kodu

Ancak Sino Global CEO’su Matthew Graham, Twitter’da Plustoken Bitcoin’in çoğunun satıldığına inandığını yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çin madenci topluluğunun saldıracağı fikri teoride mümkün görünse de gerçekçi değil

Verdiği bir röportajda tokenlerin satılıp satılmadığına bakılmaksızın yatırımcıların anlık manşetlerin ötesine bakmayı öğrenmelerini tavsiye eden Araştırma Başkanı Dermot McGrath, kripto ve blok zinciri ekosistemlerinde gürültünün önünü kesebilmenin çok önemli olduğunu söyledi. Bitcoin konusunda uzun vadeli bir yükseliş sergilediklerini belirten yatırımcı, endüstrinin bir varlık sınıfı olarak profesyonelleştiğini ve olgunlaştığını görmeye devam ettiklerini ifade etti.

McGrath ayrıca, Batılı kripto tüccarları için ortak bir korku olan Çinli kripto para madencilerine de değindi. Birçok kripto tüccarının, Çinli madencilerin ağa %51’lik bir saldırı düzenleyebileceğini düşündüğünü açıklayan yönetici, bazılarının da BTC arzının büyük bir bölümünü bu madencilerin kontrol ettiğini düşündüklerini fakat kendisinin her iki görüşü de reddettiğini açıkladı.

Çinli madencilerin, Batılı tüccarlar için korkutucu olmasının nedenlerinin temelinde sadece anlayış eksikliğinin yattığına inanan McGrath, teorik olarak %51’lik saldırıların meydana gelebileceğini ancak merkezileştirmelerin, koordinasyonun ve teşviklerin, Çin madenci topluluğu içinde en iyi kriptolar için mevcut olmadığını savundu.

İlgili Haber:  Game of Thrones’un Yıldızı Maisie Williams Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Fiyat hedefleri sorulduğunda McGrath tahminde bulunmayı yapmayı reddetse de Sino’nun yatırım felsefesine biraz ışık tuttu. Aynı vizyonu paylaşan ekiplerin inanılan projelerde bir araya gelmesi tavsiyesinde bulunan CEO, uzun vadeli yatırım yapılması ve günlük piyasa dalgalanmalarına kapılmamak gerektiği konularında uyarıda bulundu.

Kripto varlıklarının fiyatları yükselişine devam ederken ve yeni bir boğa piyasasının eşiğindeyken McGrath’ın söyledikleri zamanlama açısından dikkate değer bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar