1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin İçin Temmuz ve Ağustos Ayı Olası Fiyat Senaryoları Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, fiyatında yaşadığı birçok çöküş dalgasının ardından gözünü tekrardan yukarıya dikti. BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte yaklaşık %3’lük bir yükseliş ile 35.500 dolardan işlem görüyordu. Merak edilen asıl konu ise Bitcoin’in Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tekrardan görüp görmeyeceği. Ya da Ağustos ayının sonunda tekrardan bir konsolidasyon periyodu mu yaşanacak?

Binance indirim kodu

Twitter’da oldukça popüler bir analizci olan PlanB, bu konuyu değerlendirdi. Bitcoin için en kötü senaryolar neler?

Binance indirim kodu

PlanB Bitcoin İçin En Kötü Senaryoyu da Açıkladı

Aynı Tweet serisinde PlanB ayrıca bu ay için en kötü fiyat senaryosunu da analiz etti: “En kötü senaryoda, Temmuz ayı için aylık kapanış olarak 28.000 dolar seviyesi görülebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

PlanB’nin analizine göre, önümüzdeki ay için, Bitcoin’in boğa aşaması sona ermemiş olabilir ve analizciye göre Ağustos ayının sonuna kadar fiyatlarda %40’lık bir artış meydana gelebilir: “On-chain verilerime göre (aşağıdaki grafikte renklerin üst üstte geldiği bölge) bana bu boğa koşusunun sona ermediğini ve 64.000’in de zirve noktası olmadığını söylüyor. Bu ayrıca s2f(x) modeline de uyuyor. Ayrıca zemin göstergem (s2f’yi baz almayan) de Ağustos ayını 47.000 dolardan aşağıda kapatmayacağımızı gösteriyor.

PlanB kendi tahminlerini aşağıdaki S2F modeline dayandırıyor.

bitcoin

Twitter üzerinde 610.000 takipçiye sahip olan PlanB, 64.000 doların bu boğa koşusunun zirvesi olmadığını düşünüyor. Peki herkesin aklındaki soruya gelecek olursak, Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içerisinde yükselecek mi yoksa konsolidasyon hareketlerine devam mı edecek?

Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içerisindeki hareketleri, PlanB’nin tahminlerini gerçekleştirdiği S2F modeliyle karşılaştıracağı zaman ilginç sonuçlar elde edilecektir. PlanB Bitcoin için iki senaryoyu öne sürdü:

İlgili Haber:  Analiste Göre Bitcoin Fiyatı İlk Olarak 85.000 Dolara, Oradan da 100.000 Dolara Fırlayabilir!

  • Bitcoin fiyatı için 64.000 dolar seviyesi zirveydi ve bundan sonra 25.000 ile 50.000 dolar arasında gidip geleceğiz.
  • 64.000 dolar zirve noktası değildi ve S2F modelinde gösterildiği gibi boğa piyasası 100.000 dolar ile 288.000 dolar arasına gelecek.

PlanB kendi tahminin bu senaryolardan ikincisinin gerçekleşeceğine yönelik olduğunu belirtti. Kripto para borsası Kraken yöneticilerinden Dan Held de PlanB’ye katıldığını belirtip henüz Bitcoin için boğa piyasasının erken aşamalarında olduğumuzu iddia etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar