14 Ağustos 2022, Pazar
22.7 C
İstanbul

Bitcoin İçin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin yeni bir rekor kırmadan önce, tarihin en yüksek seviyesi için yuvarlak bir sayıda anlaşmamız gerekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CoinMarketCap ve Messari’ye göre Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatı 20.089 Dolar.
  • Bu, Kraken’de 19.660 Dolar ve BitMEX’te 20.093 Dolar arasında değişiyor.
  • Birçok Bitcoin gözlemcisine göre, Doların değeri, varlığa dikkat çekmenin ötesinde önemli değil.

Kripto para birimi savunuculuk organizasyonu Coin Center İletişim Direktörü Neeraj Agrawal, Twitter’da şu soruyu sordu: “Peki, ATH nedir? Ciddiyim, değerini bilmiyorum.”

Binance indirim kodu

Agrawal, Bitcoin’in Dolar değerinden bahsediyordu. Bu, her borsada sürekli olarak farklı fiyatlar için işlem yaparken tespit edilmesi oldukça zor olan bir rakam.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Farklı Borsalar Farklı Rakamları Kabul Ediyor

The Block’tan Larry Cermak, Bitcoin fiyat değerlerinin alt sınırı 19.660 Dolar (Kraken) ile üst sınırı 20.093 Dolar (BitMEX) olan borsalarda bir ATH listesi oluşturdu.

Ancak CoinMarketCap’e göre, 17 Aralık 2017’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.089 Dolar. Messari aynı sayıyı 20.089 Dolar olarak belirtiyor ve şu açıklamayı yapıyor: “ATH teklifi mutlak en yüksek tek işlem fiyatı olmayabilir. Analiz ettiğimiz tarihsel verilerin doğası gereği, bir varlıkla ilgili gerçekleşen her ticari işleme bakamayız. Bazı varlıklar için, teklif edilen ATH, Tüm Zamanların En Yüksek günlük ortalamasına atıfta bulunabilir.”

CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksinden alınan 19.783 Dolar rakamı ise Fortune gibi yayınlar tarafından tüm zamanların en yüksek Bitcoin fiyatı olarak sıkça gösteriliyor.

Messari araştırmacısı Ryan Watkins, endeks sayılarındaki farkın “Hangi borsaları kullandıklarına ve her sağlayıcının fiyatları nasıl hesapladığına bağlı” olarak değiştiğini ifade etti.

Peki Biz Hangisini Kabul Edeceğiz?

Agrawal, kendi sorusunu yanıtlaması istendiğinde, Decrypt’e, “Sanırım 20.000 Dolar ana akımın dikkatini daha çok çekiyor.” dedi.

İlgili Haber:  Bitfinex, Yeni Tether ve Euro Hisse Senedi Türev Ürünlerini Piyasaya Sürüyor

Kripto piyasaları platformunun kurucusu Artur Sapek ve Kraken yan kuruluşu Cryptowatch da aynı fikirde olduklarını belirtiyor.

Sapek, Decrypt’e verdiği demeçte, “Şahsen, tüm zamanların en yüksek seviyesini hesaplamak için 20.000 Doların iyi bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ATH’ler her borsada çok farklıydı ve Dolar 2017’den beri bir miktar değer kaybetti.” dedi.

Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham ise “Bu konunun önemli olduğunu sanmıyorum. Hangi değeri kabul ederseniz edin, zaten yakın zamanda yeni bir rekor göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Biz, yine de, yuvarlak bir değer olarak 20.000 Doları kabul edelim.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar