26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Bitcoin ile Ne Satın Alınır

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ile Ne Satın Alınır? Araba, ev, internetten yemek siparişi?

Binance indirim kodu

Perakende veya online mağazalarda ilk ilgi dalgasından sonra, artan bitcoin işlem ücretleri ve oldukça değişken fiyat hareketleri, bitcoini bir değişim aracı olarak daha az çekici hale getirdiği için ilgi de büyük ölçüde azalmıştır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, bitcoininizi harcayacak hiçbir çıkış yeri olmadığı anlamına gelmez. Aslında aşağıda bahsettiğimiz bazı satış noktalarındaki bitcoin hacmi genellikle beklentileri karşılamıyordu ve bu yazıyı okuduğunuz zaman, bazıları bitcoin ile satış seçeneğini bırakmış bile olabilir.

Bununla birlikte, bu yazıyı yazdığımız esnada, bitcoin ile geniş bir yelpazede mal ve hizmet satın alabilirsiniz. Bunu yapmanın avantajları arasında sınır ötesi işlemlerin kolaylığı ve anonimlik (elbette fiziksel teslimat istemediğiniz sürece) vardır. Bitcoin kabul ederek, satıcılar daha geniş bir pazara girebilir ve ödeme iptalleri konusunda çok fazla endişelenmek zorunda kalmazlar.

Bitcoin ile Ne Satın Alınır?

İleride Bitcoin’in çok daha yaygınlaşacağı ve hatta geleneksel paranın yerini alacağı konuşuluyor. Peki şu an Bitcoin ile ne satın alınır? Hiç düşündünüz mü? Gelin beraber bakalım.

Bitcoin ile hediye satın almak istiyorsanız, en belirgin çözüm Gyft aracılığıyla hediye kartları satın almaktır. Almış olduğunuz bu hediye kartlarını daha sonra çok çeşitli perakendecilerin birinde harcayabilirsiniz.

Expedia, CheapAir ve Surf Air aracılığıyla bitcoin ile uçak ve otel ödemeleri yapabilirsiniz. Hatta daha da hırs yaparsanız, Virgin Galactic aracılığıyla, uzay yolculuğu için bile bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.

Microsoft, film, oyun ve uygulama tabanlı hizmetler indirebileceğiniz uygulama mağazalarında bitcoin kabul ediyor.

Bazı müzisyenler (Bjork, Imogen Heep) müziklerini bitcoin karşılığında indirmenize izin veriyor.

İlgili Haber:  Büyük Miktarda Tesla Hissesinin Sahibi Olan Ross Gerber, Kripto Para Yatırımına Başlıyor

Biraz altın mı almak istiyorsunuz? İngiltere’deki Sharps Pixley mağazasından veya APMEX üzerinden veya JM Bullion üzerinden bitcoin ile altın, gümüş vs satın alabilirsiniz.

ABD’de yaşıyorsanız, PizzaforCoins, bitcoin karşılığında kapınıza pizza siparişi getiriyor.

Üniversite eğitimi almak istiyorsanız, birkaç özel ve devlet üniversitesi bitcoin kabul ediyor. Bunlar arasında İsveç Lucerne Üniversitesi de var.

Bazı hukuk, denetim ve muhasebe firmaları da bitcoin ile hizmetlerini satmaktadır. Bunların en önemlileri arasında PwC bulunmaktadır.

Tabii ki, BitHope, BitGive veya Fidelity Charitable gibi bitcoin kabul eden hayır kurumlarından veya kitle fonlama sitelerinden birine bağış yaparak her zaman kendinize biraz mutluluk alabilirsiniz.

Çevrenizde Bitcoin kabul eden mağazaların bir listesi için SpendBitcoins veya CoinMap gibi siteleri kontrol edebilirsiniz.

(Not: Burada bahsedilen belirli işletmeler mevcut tek seçenek değildir ve bir öneri olarak alınmamalıdır.)

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar