5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin İşlem Hacmi Yılın En Düşük Seviyelerine Geriledi – Uzmanlar Gelişmeyi Değerlendirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Haftalık volalitenin bu hafta iyiden iyiye düşmesiyle beraber Bitcoin’in son aylık işlem hacminde de keskin bir gerileme yaşandı.

Binance indirim kodu

Volalite Değeri Geçtiğimiz Yazınkine Yaklaştı

2021 yılının Şubat ayında %5 civarında gezen 7 günlük volalite şu sıralar %1.68’e kadar düştü. Bu değer 2020 yılının Ekim ayından bu yana en düşük seviyesinde ve ayrıca Arcane Research verilerini alıntılayan kripto para borsası Luno’ya göre geçtiğimiz yazdaki volalite düzeylerine de çok yakın bir konumda bulunuyor.

Binance indirim kodu

Aşağıdaki grafikte işlem hacimlerinin 3 milyar dolara kadar gerilemesiyle beraber ne kadar düşük seviyelere indiği gözlenebilir. Mayıs ayının ortalarında işlem hacminin 7 günlük ortalaması 16 milyar dolar seviyelerindeydi. Şimdi ise işlem hacmi 2020 yılı Aralık ayı ortalarındaki değerine geri döndü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

bitcoin

Luno’nun Birleşik Krallık yöneticisi Sam Kopelman bu durumun nedeninin, COVID-19 pandemisindeki vaka sayılarının artışa geçmesiyle beraber oluşan makroekonomik endişeler ile birlikte geleneksel piyasalarda kısa bir süre önce yaşanan aşağı yönlü hareket sonucu finansal yöneticilerin portföylerini daha az riskli varlıklar desteklemesi olabileceğini ifade etti.

Bitcoin Piyasası Genel Olarak Yaz Aylarında Durgunlaşıyor

Diğer bazı uzmanlar ise Bitcoin’in işlem hacmi seviyesinin yılın en düşük seviyelerine doğru ani değişimini, yaz aylarında gerçekleşen ve piyasalarda düşük hacim ile zayıf performans ikilisinin baskın olduğu yaz durgunluğuna bağlıyorlar.

Çin’in kripto para madenciliği alanındaki kısıtlamalarını arttırması ve denetimsel baskının giderek daha da çok hissedilmesiyle beraber Bitcoin fiyatı bu haftanın başında 30.000 doların altına inerek düşüş hareketini genişletmişti.

İskoçya merkezli kripto para cüzdanı geliştiricisi Zumo’nun kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Nick Jones konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Belirsiz bir piyasanın işaretlerini görüyoruz. Yaz aylarındaki tatil havasıyla birlikte piyasa katılımcılarının azalması, Mayıs ayında insanların “Mayıs’ta sat ve git” düşüncesiyle birlikte gelişti. Bireysel yatırımcılar ise Nisan ve Mayıs ayında Bitcoin fiyatının düşmesinin ardından olaya biraz daha ihtiyatlı yaklaşıyor.”

İlgili Haber:  Bitcoin Yatırımları Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 24 saatlik %4.61’lik bir yükseliş ile 33.891 dolardan işlem görüyor. Ancak toparlanma sinyallerine rağmen BTC halen Nisan ayındaki 64.800 dolarlık rekorundan halen %50 daha düşük bir konumda bulunuyor.

Jonas, insanların rüzgarın ne tarafa doğru eseceğini beklerken Bitcoin’in şu anda görece dar bir yatay kanalda hareket edip doğal bir dinlenme periyoduna girdiğini düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar