27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Bitcoin İşlem Ücretleri, Ocak Ayından Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin’deki Bitcoin madenciliğine getirilen yeni kısıtlamalar nedeniyle blok üretimi için daha az madenci rekabet ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ortalama işlem ücreti şu anda 0.0002 BTC (yaklaşık 7 Dolar) seviyesine geriledi.
  • BitInfoCharts verilerine göre bu, 1 Ocak’tan bu yana kaydedilen en düşük seviye.

Blockchain veri sitesi BitInfoCharts’a göre, ortalama Bitcoin işlem ücretleri 7 Dolara kadar düştü. Bu değer, 2021 Ocak ayından bu yana kaydedilen en düşük işlem ücreti olarak belirlendi.

Binance indirim kodu

Bitcoin İşlem Ücreti Şu Anda 7 Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin blok zinciri, her işlem için bir ücret alır ve gelirlerini madencilere dağıtır. İşlem talebi madencilerin arzını geçtiğinde ise işlem ücretleri yükselir. 21 Nisan’da ortalama işlem ücreti 62.8 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tersi durumda ise; yani madencilik arzı talebi geçtiğinde işlem ücretler düşer. İşlem ücretlerindeki düşüş, Bitcoin kullanıcılarının şu aralar ağda herhangi bir işlem gerçekleştirmekle ilgilenmediğini gösteriyor.

Hiç şüphesiz bu durumun, Bitcoin fiyatını sadece birkaç hafta içinde 60.000 Dolardan 36.000 Dolara düşüren kripto piyasalarındaki son çöküşle bir ilgisi olabilir.

Öte yandan Bitcoin madencileri de işlemleri gerçekleştirmek ile çok ilgilenmiyor. Madencilik zorluğu (Bitcoin işlemlerini doğrulamak için gereken bilgi işlem gücü miktarı) Pazar günü %16 seviyesinde düştü; bu, bir yıldan fazla bir süredir kaydedilen en keskin düşüş oldu.

İşlem Ücretleri Neden Düşüyor?

Kripto pazarındaki genel durgunluk nedeniyle Ethereum işlem ücretlerinde de düşüş yaşandı. CoinGecko verilerine göre, küresel kripto para piyasa değeri geçen ay kaydettiği 2 trilyon Dolar seviyesinden şu anki 1.6 trilyon Dolar seviyesine geriledi.

Düşük fiyat, düşük işlem ücreti ve gerileyen madencilik zorluğu gibi veriler, Bitcoin madenciliğinin büyük çoğunluğunun bulunduğu Çin’deki kripto sektörüne yönelik hükümet baskılarına işaret ediyor. Bu baskılara karşı kripto para borsaları Huobi ve OKEx, Çinli kullanıcıların bazı hizmetlere erişimini engelledi. Öte yandan daha ciddi bir gelişme olarak, İç Moğolistan’daki yetkililer, Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklamayı önerdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Açık Faiz 14 Milyar Dolara Yükseldi

Çin’den gelecek haberler, kripto para piyasasını etkilemeye devam edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar