5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Bitcoin, İtibari Para Birimlerine Göre Yatırımcılara Daha Çekici mi Geliyor? – Kripto Analiz

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İnsanlar, bugün sahip oldukları para ile yapabildikleri alışveriş için yarın daha fazla paraya gereksinim duyduğunda ne yapar? Kripto para topluluğu, birkaç istisna dışında, bu konuda hemfikir olmuşa benziyor: Bitcoin.

Binance indirim kodu

10 Kasım tarihinde ABD’de, 2020 yılının Ekim ayına oranla %6.2’lik bir enflasyon oranı açıklandı. 1990 yılından bu yana tüketici fiyatları bu denli yüksek seviyelere çıkmamıştı. ABD’de Twitter ve benzeri sosyal medya uygulamalarında #enflasyon hashtag’i trendler arasına girdi ve kripto para piyasasının da bu gelişmeye bir cevabı vardı: “Bitcoin, ABD dolarının değer kaybı karşısında en iyi alternatiflerden birini oluşturuyor.

Binance indirim kodu

Bu görüşe katılıp katılmamaya karar vermeden önce, iki tarafın da argümanlarını dinlemek mantıklı olabilir. Risk fonu yöneticisi milyarder Ray Dalio, enflasyon duyurusundan bir gün sonra yaptığı açıklamasında, yükselen enflasyon değerlerinin insanlarda bir “refah erozyonu” yaşanmasına neden olabileceğini belirtti. Ancak ünlü milyardere göre bu durum bir sürpriz değil. Dalio konuyla ilgili şunları söyledi: “Bazı insanlar, elinde bulundurdukları varlıkların fiyatları arttığında satınca zengin olduklarını düşünüyor, ancak bu insanlar elindeki paraların alım gücünün ne derece eridiğinin farkında değiller.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ekonomist, yatırım şirketi başkanı ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff ise, yaşanan enflasyonun yalnızca ABD’nin zayıflayan ekonomisinin bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Schiff’e göre enflasyon, ekonominin daha fazla üretim yapması ile birlikte insanların daha fazla para harcaması anlamına gelimyor, bunun yerine Fed’in daha fazla banknot bastığını gösteriyor.

Bununla birlikte BTC eleştirmeni Peter Schiff ile BTC taraftarı Roger Ver, her ne kadar benimsedikleri yatırım stratejileri çok farklı olsa da bu konuyla ilgili fikir birliğindeymiş gibi görünüyorlar. Roger Ver, takipçilerine gösterdiği bir görselde, bir ons altın için ABD vatandaşlarının 1933 yılında ve 2020 yılında ne kadar para ödemelerine dair bir tespitte bulundu.

İlgili Haber:  Neden Siber Suçlular ve Teröristler Özellikle Bitcoin Kullanıyor?

Bitcoin Topluluğu Hemfikir

Bazı karşıt fikiler olsa da Bitcoin topluluğu, BTC’nin enflasyona karşı en iyi korunma yöntemlerinden biri olduğu konusunda hemfikir gözüküyor.

Geçtiğimiz haftaki piyasa verilerine göz atıldığında, BTC fiyatının ABD’den gelen enflasyon verilerinden sonra ani bir şekilde yükseliş yaşadığını da görüyoruz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar