18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin, İtibari Para Birimlerine Göre Yatırımcılara Daha Çekici mi Geliyor? – Kripto Analiz

Önemli Gelişmeler

İnsanlar, bugün sahip oldukları para ile yapabildikleri alışveriş için yarın daha fazla paraya gereksinim duyduğunda ne yapar? Kripto para topluluğu, birkaç istisna dışında, bu konuda hemfikir olmuşa benziyor: Bitcoin.

blank

10 Kasım tarihinde ABD’de, 2020 yılının Ekim ayına oranla %6.2’lik bir enflasyon oranı açıklandı. 1990 yılından bu yana tüketici fiyatları bu denli yüksek seviyelere çıkmamıştı. ABD’de Twitter ve benzeri sosyal medya uygulamalarında #enflasyon hashtag’i trendler arasına girdi ve kripto para piyasasının da bu gelişmeye bir cevabı vardı: “Bitcoin, ABD dolarının değer kaybı karşısında en iyi alternatiflerden birini oluşturuyor.

blank

Bu görüşe katılıp katılmamaya karar vermeden önce, iki tarafın da argümanlarını dinlemek mantıklı olabilir. Risk fonu yöneticisi milyarder Ray Dalio, enflasyon duyurusundan bir gün sonra yaptığı açıklamasında, yükselen enflasyon değerlerinin insanlarda bir “refah erozyonu” yaşanmasına neden olabileceğini belirtti. Ancak ünlü milyardere göre bu durum bir sürpriz değil. Dalio konuyla ilgili şunları söyledi: “Bazı insanlar, elinde bulundurdukları varlıkların fiyatları arttığında satınca zengin olduklarını düşünüyor, ancak bu insanlar elindeki paraların alım gücünün ne derece eridiğinin farkında değiller.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ekonomist, yatırım şirketi başkanı ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff ise, yaşanan enflasyonun yalnızca ABD’nin zayıflayan ekonomisinin bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Schiff’e göre enflasyon, ekonominin daha fazla üretim yapması ile birlikte insanların daha fazla para harcaması anlamına gelimyor, bunun yerine Fed’in daha fazla banknot bastığını gösteriyor.

Bununla birlikte BTC eleştirmeni Peter Schiff ile BTC taraftarı Roger Ver, her ne kadar benimsedikleri yatırım stratejileri çok farklı olsa da bu konuyla ilgili fikir birliğindeymiş gibi görünüyorlar. Roger Ver, takipçilerine gösterdiği bir görselde, bir ons altın için ABD vatandaşlarının 1933 yılında ve 2020 yılında ne kadar para ödemelerine dair bir tespitte bulundu.

İlgili Haber:  MicroStrategy CEO'su: 250 Trilyon Dolarlık Sorunun Çözümü Bitcoin

Bitcoin Topluluğu Hemfikir

Bazı karşıt fikiler olsa da Bitcoin topluluğu, BTC’nin enflasyona karşı en iyi korunma yöntemlerinden biri olduğu konusunda hemfikir gözüküyor.

Geçtiğimiz haftaki piyasa verilerine göz atıldığında, BTC fiyatının ABD’den gelen enflasyon verilerinden sonra ani bir şekilde yükseliş yaşadığını da görüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend