7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Bitcoin Kartları Avustralya’da Kullanılmaya Başlanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC)’nin adaptasyon süreci Avustralya’da da sürüyor. Avustralyalı bir finans teknolojileri şirketi kripto para kartları oluşturmak için Visa ile işbirliğine gitti.

Binance indirim kodu

Bitcoin ile mağazalarda ödeme yapmak mı? Avustralyalılar, kredi kartı devi Visa ile yerel finans teknolojileri şirketi CryptoSpend arasındaki ortaklık sayesinde yakında bu tür bir seçeneğe sahip olacak.

Binance indirim kodu

Avustralyalı Financial Review’in 14 Temmuz tarihli haberinde, iki şirketin “sıfır bakiyeli kart” adı verilen bir çalışma üzerinde anlaştığı belirtildi. Bu ön ödemeli kartlar sayesinde müşteriler, ödeme altyapısında Visa bulunduran tüm mağazalarda Bitcoin ile ödeme yapabilecek. Söz konusu kartlara itibari para birimleri yüklenmeyecek. Kartın içindeki miktar, bağlı olan cüzdandaki kripto paraların değeriyle doğrudan hesaplanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kartlar Bitcoin ile birlikte Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash’i de destekleyecek. Ancak Bitcoin dışındaki kripto paraların Eylül ayı itibariyle etkinleştirilmesi bekleniyor. Avustralyalı Novatti Group şirketi bu kartların dağıtımından sorumlu olacak. Visa’nın birkaç gün içerisinde resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Visa daha önce kripto para alanında birçok atılım gerçekleştirmişti. Mart ayında Visa’nın USD Coin (USDC) ile ödeme alacağını açıklamasının ardından BTC ve Ethereum fiyatı büyük yükseliş yaşamıştı.

Bitcoin Kartları Popüler Hale Geliyor

CryptoSpend şirketinden Andrew Grech, yeni Bitcoin kartlarının yatırımcılar arasında büyük ilgi göreceğinden emin olduğunu söyledi. Yeni kripto para kartlarıyla beraber Avustralyalılar BTC kazançlarını kripto para almak yerine alışveriş yapmakta kullanabilecek. Andrew Grech yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Bitcoin kartlarına için büyük talep alıyoruz. Piyasalar tekrardan yeşile döndüğünde insanlar karlarının bir kısmını harcamak isteyebilir. Diğer bir insan ise coinlerinin daha da çok yükseleceğini düşünerek sahip olduğu yatırımları kartında tutmaya devam edebilir. Genel olarak kripto para fiyatları yükseldiğinde harcamalara yönelik daha fazla hacim görüyoruz.”

İlgili Haber:  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (2-8 Kasım)

Visa’nın sağladığı veriler de kripto para kartlarının popülerleştiğine işaret ediyor. Şirket kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında 2021 yılının ilk yarısında bu plastik kartların satışından 1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini duyurmuştu. Bu kadar kar etmesiyle birlikte kredi kartı devi Visa, Bitcoin dünyasındaki etki alanını sürekli genişletmeye çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar