8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Kendi Rekorundan Yüzde 50 Değer Kaybetti – Piyasalarda Bundan Sonra Ne Bekleniyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatları son zamanlarda büyük bir darbe yedi ve bu sabah 30.000 dolara gerileyerek Nisan ayının ortalarından bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş oldu.

Binance indirim kodu

CoinDesk tarafından sağlanan verilere göre dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin bugün 30.201,96 dolar seviyesine kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gelişmeyle beraber de Bitcoin yaklaşık 65.000 dolar olan kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunun ardından %55’ten fazla değer kaybetmiş oldu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ise Bitcoin yeniden bir toparlama yaşayarak 38.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Şimdi ise birkaç piyasa gözlemcisi Bitcoin fiyatlarının son zamanlardaki hareketlerini yorumluyor ve kısa vadeli görüşlerini paylaşıyor.

Acımasız Bir Satış Baskısı

Valkyrie Investments şirketinde araştırma departmanı liderliği yapan Sean Rooney: “BTC piyaslarında son 24 saatte çok acımasız bir satış baskısı yaşandı. Bu gelişme de Bitcoin’den diğer, blockchain üzerindeki borsalara yaşanan para akışıyla tam bir uyum sergiledi. Pazartesi günü Binance borsası satılması için gönderilen 53.000 adet BTC’yi işleme aldı.

Kripto para veri sağlayıcısı Trade The Chain’de araştırma analizcisi olan Nick Mancini ise bu tür gelişmelerin fiyatları nasıl etkilediği hakkında konuştu: “Bitcoin şu anda, Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdığı seviye olan 65.000 dolara oranla %45 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Kısa vadeli görüş fiyatların dip yaptığı yönündeydi ancak şu anda baktığımızda bu sağlamlaştırma adımları, daha aşağıya bir düşüş için hazırlık aşamasıymış. İyi haber şu ki Bitcoin’in 30.000 dolar dolaylarındaki kritik likidite seviyeleri düşüş sırasında güçlü kalmayı başardı ve fiyatlar da bu sayede sadece bir saat içerisinde 30.000 dolardan 37.000 dolara doğru toparlama sağladı. 28.500, 24.000 ve 20.000 dolar seviyelerinde önemli destek noktaları bulunuyor ve bu destek noktalarının hepsi emir defterindeki likidite seviyeleriyle de uyumu gözüküyor.

İlgili Haber:  Kriptoya Geç mi Kaldınız? Kurumlar Hâlâ Bitcoin Benimsemesinin Erken Aşamasında

“Bitcoin’in 30.000 Dolara Düşmesi Mantıklıydı”

StockCharts’da baş piyasa stratajisti David Keller ise şu yorumda bulundu: “30.000 dolara düşüş Bitcoin için aslında teknik açıdan mantıklı görünüyor çünkü bu düşüşle beraber Bitcoin fiyatları tam da Ocak ayı seviyelerine geri döndü. Bu kadar büyük bir satış dalgasının ardından gereken tek şey bir stabilite zemini oluşturulmasıdır.”

Keller, alıcıların tekrar ne zaman devreye girebileceği ile ilgili soruya ise, 30.000 dolar seviyesinin Bitcoin için yeni zemin olduğu şeklinde cevap verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar