Bitcoin Kıtlığı Gerçek mi ve Eğer Gerçekse Bunun Sebebi PayPal mı?

Önemli Gelişmeler

ABD menşeli online ödeme firması PayPal’ın kripto para piyasasına girişinin, Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabileceği açıklandı.

blank

Kripto yatırım şirketi Pantera Capital tarafından yayımlanan yeni bir raporda, Bitcoin’in son fiyat artışının merkezinde bir Bitcoin eksikliğinin yattığı ve yeni basılan BTC’nin büyük bir kısmının PayPal tarafından ele geçirildiği iddia edildi.

blank

PayPal’ın yeni kripto hizmetinin “halihazırda büyük bir etkiye sahip olduğunu” iddia eden Pantera Capital, bu ödeme tüccarı firmanın dolaşımdaki tüm yeni BTC’nin yaklaşık %70’ini kaptığını da sözlerine ekledi.

İtBit verisine atıfta bulunan Pantera, PayPal’ın yayına girdiğinde hacmin patlamaya başladığına dikkat çekerek İtBit hacminde görülen bu artışın, PayPal’ın yayına girdikten sonraki dört hafta içinde yeni Bitcoin arzının neredeyse %70’ini satın aldığını gösterdiğini ifade etti.

Pantera’ya göre elde edilen veriler, PayPal ve Cash App’in birlikte hareket ederek yeni çıkarılan tüm Bitcoin’i satın aldığı gerçeğini ortaya koydu.

Yaşananlar arz kıtlığına neden olabilir

Bitcoin’in para politikası zaman içinde deflasyonist olacak şekilde programlanmış olduğu için bu kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesinin, daha yüksek satın alma gücüne ve arz kıtlığına yol açacağı kaydedildi. Pantera, BTC’nin parabolik dalgalanmasına katkıda bulunan gelişmenin bu sonuncusu olduğunu iddia etti.

PayPal, bu ayın başlarında ABD’de kripto alım satım hizmetlerini başlattı ve müşterilerin haftada 20.000 dolara kadar ticaret yapmasına izin verdi. Firma yetkilileri, platformun 2021’in başlarında küresel olarak kullanıma sunulacağını açıkladı.

Bu çevrimiçi ödeme tüccarı firmanın 300 milyon aktif kullanıcısının var olduğu ve bunun da dijital para birimine geçişi benimseme yolunda büyük adımlar atmasını önemli hale getirdiği belirtildi.

Pantera, Bitcoin satın almanın 2017’deki son boğa piyasasında olduğundan çok daha kolay olduğunu öne sürdü. PayPal’a ek olarak, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine perakende giriş yollarının artık Cash App ve Robinhood’u da içerdiği kaydedildi.

Daha geniş çapta bir kripto para benimsemesinin, bu dijital para biriminin daha yüksek fiyat seviyelerini sürdürme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geldiği ifade edildi. Bitcoin son derece değişken olmaya devam etse de son iki ayda yükselişe geçmeden önce alışılmadık derecede uzun bir istikrar dönemi oluşturarak dikkatleri üzerine çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Aave (AAVE), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Aave’nin büyük bir satış dalgasından korunması için 430 dolar seviyesindeki destek noktasını savunması gerekiyor. Chainlink şu anda bugünlerdeki fiyatlarına...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend