30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Koşusunun En Büyük Galibi Bir Haftada %105 Artan Dogecoin Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

İnternet ve eğlence sektörü tabanlı bir altcoin Dogecoin (DOGE), Avustralyalı yetişkin film yıldızı Angela White tarafından sürpriz bir şekilde gelen desteğin ardından token başına %1’in üzerine çıkarak bu hafta altcoin kazançlarına öncülük etmeyi başardı.

Binance indirim kodu

White, beklenmedik bir olay esnasında DOGE hisseleri hakkında tweet attı ve ardından Twitter profil resmini Dogecoin ürünlerine yönelik bir resimle değiştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Angela White 7 yıllık DOGE sahipliği iddiasında

Net sonuç, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir önceki Twitter paylaşımının etkisini aşan DOGE/USD’de anında %125’lik bir fiyat artışı yaşanmasıyla geldi.

2 Ocak’ta attığı bir tweette 2014’ten beri elinde DOGE tuttuğunu açıklayan White, büyük bir sabırla Dogecoin’in yükselişe geçeceği ayı beklediğini söyledi.

Bu ani açıklamanın arkasında yatan itici güç belirsiz kalırken White’ın aslında yedi yıldır bir Dogecoin zulasına sahip olup olmadığı sorusu da hemen yanıtlamadı.

Bununla birlikte bugün itibariyle DOGE, bu hafta Bitcoin (BTC) için aşağı yönlü gerçekleşen dalgalanmaya rağmen son yedi günde %100’ün üzerinde bir artış sergileyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

TheTie’den alınan veriler, sosyal medya etkinliğinin ocak ayında her iki kripto para için de rekor sayılara ulaşan Twitter kullanıcılarının sayısıyla arttığını ortaya koydu.

DOGE/USD aynı zamanda psikolojik olarak önemli bir seviye olan 1 cent işaretini kırmayı başardı ve Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı. Başarılarına rağmen token, o aya göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.0153 doların oldukça gerisinde kaldı.

Son zamanlarda yetişkin eğlence endüstrisinden yararlanan tek altcoin Dogecoin olmadı. Geçen yılın sonlarında Pornhub’da yaşanan kesinti nedeniyle web sitesinde tek ödeme seçeneği olarak bırakılan kripto para olan Verge’nin (XVG) de ödülleri topladığı görüldü.

İlgili Haber:  Hindistan Hükümeti: Şirketler, Kripto Varlıklarını Açıklamalı

Altcoin sezonuna ne oldu?

Dogecoin böylelikle kripto para piyasalarını giderek daha fazla ele geçiren bir altcoin sezonunun yeniden doğuşuna zemin hazırlamaya başladı.

Bitcoin’in rekor kıran yükselişi soğudukça alternatif kripto paraların, birkaç yıllık kayıplarının ardından servetlerinin tersine döndüğü görülmeye başlandı.

Bunların arasında yer alan ve pazartesi günü Dogecoin’in performansına pratik olarak eşleştirme yapabilmek için bir gecede 1.000 doların üzerinde geri dönüş sağlayan pazar lideri Ether (ETH), birkaç kat daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşmayı başardı.

Diğer altcoinler de iyi sonuçlar verdi; Uniswap (UNI) geçen hafta %50’nin üzerinde yükseldi ve Polkadot (DOT) yeni yıla doğru hızla yükselen bir performans sergiledi.

Analistler, altcoinlerin bir sonraki anlarını spot ışığında geçirme zamanının geldiğini ve potansiyel ters hareketin yazdan beri devam eden Bitcoin kazançlarını bile gölgede bırakabileceğini öne sürdü.

Altcoinlerin artık iyi sonuç vermeyeceğini ve daha fazla altcoin sezonunun yaşanmayacağını iddia eden Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine %80 ve daha fazla oranda Bitcoin hakimiyetinin gerçekleşeceğini ifade etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar