28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin, Kripto Para Piyasasının Hızını Belirliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kısa bir Bitcoin coşkusunun ardından, kripto para piyasası bugün düşüşe geçti.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto varlığı arasındaki Bitcoin Cash %2.23, Ripple’ın XRP’si ise %9.6 kayıp yaşadı. Kripto piyasası genelinde ise son 24 saatte yaklaşık 9 milyar Dolar kaybedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin yatırımcıları ise hala iyi durumda. Son beş gündür dik bir yükseliş eğrisi içinde ticaret yapılmaya devam ediyor. Söz konusu eğri 30 Kasım’da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bitcoin şu anda 19.000 Dolar civarında işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olmasa da hodlers yılbaşından bu yana %162’lik bir artış yaşadı ve muhtemelen oldukça iyi hissediyorlar.

Bankalar gibi stablecoin ihraççılarını düzenlemeye yönelik ABD’de önerilen bir tasarı haberi bile piyasayı panikletmek için yeterli olmadı. Bunun yerine, kripto varlıkları, dün Bitcoin ticaretinin 19.500 Dolara yaklaşması ile hafif bir artış gördü.

Ethereum’da Durum Pek İyi Değil

Bu arada, Ethereum fiyatları için işler pek iyi gitmiyor. Görünüşe göre boğalar, Ethereum 2.0 öncesindeki partiyi uzun süre devam ettiremediler. ETH2’nin ilk sürümünün (Aşama 0) yayınlanmasından kısa bir süre sonra Ethereum’un fiyatı, yıllık en yüksek değer olan 636 Dolardan 24 saat içinde 563 Dolar seviyesine geriledi.

ETH’nin iyileşmesi ise iki gün sürdü. 3 Aralık’ta kripto para 616 Dolara ulaştı.

Ancak bugün itibariyle Bitcoin’in düşüşü, Ethereum’u da derinliklere sürükledi. Şu anda ETH 589 Dolardan işlem görüyor.

XRP, Son Bir Aydır Meraklılarına Garip Bir Deneyim Yaşatıyor

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto varlığı olan XRP’nin tutkunları, son zamanlarda adeta bir hız treni seferi deneyimliyor.

İstikrarlı bir Bitcoin rallisi, Ripple’ın XRP tokenini de yıllık en yüksek seviyelere yükseltmeye hizmet etti. Dalgalanma o kadar dramatikti ki XRP, önceki iki yılın en kötü yatırımı olmaktan, 2020’nin en iyi performans gösteren kripto parası haline geldi.

İlgili Haber:  Güney Kore, Kriptoda Kara Para Aklamaya Yönelik Yeni Cezalar Getiriyor

Ancak zafer kısa sürdü. Neredeyse tamamen durgun geçen bir günün ardından XRP, bugün %9.8 düşüş yaşadı ve 0.55 Dolar seviyesine geriledi.

Bununla birlikte, XRP’nin uzun süredir içinde olan gerçek tutkunları, bu yıl önemli kazanç elde etmiş olmakla övünebilir.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar