1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Kripto Piyasasını Sarsan Çöküşten Sonra 32.000 Dolara Yakın Sabitlendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, bugün yaşanan ve kripto para patlamasının sürdürülebilirliği hakkında yeni sorulara yol açan bir geri çekilme sırasında 30.000 doların altına düştükten sonra sabit kaldı. 

Binance indirim kodu

Dijital para, son dalgalanma esnasında Asya’da %7.7’ye kadar kayarak yaklaşık 28.818 dolara düştükten birkaç saat sonra 32.000 dolar civarında işlem gördü. Yorumcular, 30.000 doların altına sürekli bir düşüşün daha fazla zarara yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu. En büyük kripto para, geçen yıl mart ayında pandemik finans piyasalarını kızdırdığından bu yana en kötü haftalarından birini yaşadı. 

Binance indirim kodu

Oanda Asia Pacific Pte’de kıdemli pazar analisti olan Jeffrey Halley, Bitcoin için gün içi %10’luk bir aralığın, dijital varlığa sadece zarar verdiğini ve kripto paranın tekrar kolayca 35.000 dolar olabileceğini veya 30.000 dolara düşebileceğini ve kavramsal desteği 27.000 dolarda test edebileceğini açıkladı. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in 8 Ocak’ta neredeyse 42.000 dolarlık bir rekora yükselmesi, finansal piyasalarda teşvikle birlikte çalkalanan riskin benimsenmesini somutlaştırdı. Bazıları Bitcoin’in dolar zayıflığı ve daha hızlı enflasyon gibi risklerden korunmada oynayacağı bir role sahip daha ana akım bir yatırım haline geldiğini savunmaya başladı. Diğerleri ise dijital para geçen yıl üç kattan fazla arttığı için spekülatif çılgınlıktan biraz fazlasını gördüğünü ifade etti. 

Bitcoin rallisinden esas olarak kimin sorumlu olduğunu belirlemek, birçok kripto gizeminden biri olarak öne çıktı. Bitcoin fonları, momentum avcıları, milyarderler, günlük tüccarlar, şirketler ve hatta kurumsal yatırımcılar bu sorunun cevabı olarak ileri sürüldü. 

Örneğin, popüler bir Bitcoin güveninin arkasındaki Grayscale Investments, dördüncü çeyrekte ürünlerinde 3 milyar dolardan fazla toplam giriş gördü. Bu hafta, BlackRock Inc. ilk kez kripto dünyasına giriş yaptı ve nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemlerinin, iki fonun satın alınmasına izin verilen varlıklar arasında olduğunu söyledi. 

İlgili Haber:  Tether'in Hacmi 600 Milyar Dolara Ulaştı

Yellen’ın açıklaması Bitcoin’i düşürmüş olabilir

Hong Kong’daki blok zinciri danışmanlık firması Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, Janet Yellen tarafından yapılan son yorumların bu haftaki Bitcoin çöküşünün nedenleri arasında olabileceğini söyledi. Senato onay duruşmasında Yellen, kripto paranın terörist ve suç finansmanı için bir endişe alanı olduğunu belirtti. 

Bu tür korkuları “temelsiz” olarak nitelendiren Chu, “doğal bir düzeltme”nin sürmekte olduğunu ve kâr almanın, “Bitcoin’in Wall Street’in DNA’sına benzeri görülmemiş asimilasyonunu tersine çevirmeyeceğini ve bu yıl 100.000 dolar seviyelerine yol açacağını” söyledi. 

Bazı stratejistler ise daha şüpheci bir tavır takındı. Örneğin, UBS Küresel Varlık Yönetimi kısa süre önce düzenleyici tehditler ve merkez bankası tarafından çıkarılan rakiplerin ortasında büyük isim dijital paralarında bir silinmeyi durduracak hiçbir şeyin olmadığı konusunda uyarıda bulundu. 

25.800 dolar yeniden test edilebilir

Başkan Fernando Martinez, geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin’in, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık %30 daha düşük işlem gördüğünü ve Asya’nın Çin Yeni Yılı öncesinde Bitcoin’de kâr elde ettiğinin görüldüğünü söyledi. Bir sonraki anahtar seviyenin 27.750 dolar olduğunu açıklayan Martinez, Bitcoin’in bunu aşması durumunda 25.800 doları yeniden test edebileceğini söyledi. 

Bitcoin, Hong Kong’da bugün itibariyle 32.044 dolardan işlem görüyordu. Geniş Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi yaklaşık %1.5 düşerken Japon Monex Group Inc. gibi Asya kripto para hisse senetlerinin hisseleri de düştü. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar