Bitcoin Kritik Seviyesine Yaklaşıyor: Önemli Bir Yükseliş Olabilir mi?

0
275

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in fiyat hareketi, 11.000 doların altındaki bölgede bulunan satış baskısının boğaların kırılması için çok fazla olduğunu kanıtlayarak, son zamanlarda biraz durgunlaştı.

Binance indirim kodu

Ancak bugün alıcılar hızlı hareket ediyor ve muhtemelen 11.300 doların üstüne kırmak için satın alma baskısı oluşturuyor. Bu değer, 12.000 dolardan önceki son direnç seviyesi olduğundan, bunun üzerindeki bir kırılma önemli bir yükselişi başlatabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, BTC’nin haftalık trendi, analistlere ve yatırımcılara yakın vadede bizi neler beklediğine dair bazı önemli öngörüler veriyor.

Bir analist, 11.200 doların desteğe çevrilmesinin, BTC’nin yakın vadede daha fazla kazanç görmesi için zorunlu bir adım olduğunu açıkladı. Boğaların bunu başarmasının kolay olmayacağını, ancak BTC’nin makro fiyat artışını korumak için büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Son birkaç gün içinde gösterdiği zayıf direnci nedeniyle, yakında bu seviyenin test edilmesi muhtemel.

Bitcoin 11.000 doları aşıyor, ancak yine de artan satış baskısıyla karşı karşıya

Bugünün öğlen saatlerinde, Bitcoin 11.080 dolarlık anlık fiyatı üzerinden %1 değer yükseltti. Tüm sabah işlem gördüğü bu fiyatın etrafında, boğalar ve ayılar büyük ölçüde çıkmaza giriyor.

BTC alıcılarının bugün erken saatlerde fiyatı 11.200 dolara kadar itmeye çalıştıklarını, ancak kıl payı seviyede durdurulduğunu ve daha sonra düşük seviyelere doğru harekete başladığını belirtmek önemli.

Bir sonraki trendin ne olduğu, alıcıların yaklaşan haftalık kapanışı sırasında fiyatı 11.000 doların üzerinde tutup tutamayacağına doğrudan bağlı olabilir.

Bu seviyenin üstünde tutmaları, kayda değer ölçüde yukarı yönlü hareket görmesine yol açabilir ve belki de makro yükseliş trendinde bir sonraki fitili bile ateşleyebilir.

11.200 dolar analistlerin izlemesi için önemli bir makro seviye

Bitcoin’in mevcut teknik görünümü hakkında konuşan bir diğer analist, BTC’nin 11.200 dolar seviyesine nasıl tepki vereceğini görmek için yakından takip ettiğini açıklayarak:

İlgili Haber:  Bitcoin ile Litecoin Arasındaki Fark

“Hedef ile büyük direnç çekişmesi nihayet geldi. Eğer bu noktada fiyat düşüşü ve kaldıraç kullanımı konusunda endişeleniyorsanız, pozisyonunuzu kapatın ve bu seviyenin desteğe dönmesini bekleyin. 11.200 dolar kırmak için önemli bir HTF seviyesi, kolay olmayacak” diye konuştu.

Muhtemelen kripto para biriminin orta vadeli eğilimi, önümüzdeki hafta ilk birkaç gün içinde açıklığa kavuşacaktır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?