25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin’in Mucidi Olduğunu İddia Eden Craig Wright, 100 Milyon Dolarlık Cezaya Çarptırıldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, 100 milyon Dolarlık bir cezaya çarptırıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, merhum bilgisayar bilimcisi Dave Kleiman ile kurduğu bir şirkete 100 milyon Dolarlık ceza ödemek zorunda.
  • Karar, bu hafta ABD – Florida Mahkemesinde açıklandı.

Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, milyarlarca Dolarlık bir ceza ödemekten kurtulsa da; merhum bilgisayar bilimcisi Dave Kleiman ile kurduğu bir şirkete 100 milyon Dolarlık ceza ödemek zorunda.

Binance indirim kodu

Sözde “Bitcoin Kurucusuna” 100 Milyon Dolarlık Ceza!

Wright, Dave Kleiman’ın kişisel mülkünü “kendi kullanımı için dönüştürdüğü” gerekçesiyle 100 milyon Dolarlık bir cezaya çarptırıldı. Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia eden adam, bu mülkü kullanarak BTC’nin ilk yıllarında 1 milyon Dolarlık BTC madenciliği gerçekleştirdi. Wright, karar ile ilgili temyize gitmeyeceğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Öte yandan Wright şimdiye dek Satoshi Nakamoto’ya ait olan ve Bitcoin’i icat ettiğine dair şüpheleri ortadan kaldırabilecek özel anahtarları şimdiye kadar açıklamadı. Bu da Wright’ın iddialarının sadece bir “spekülasyon” olarak kalmasına neden oldu.

Craig Wright Kimdir?

Avustralyalı Craig Wright, “ağın orijinal anlayışına daha yakın olduğunu” savunarak rakip blok zincirlerini desteklemek için son yıllarda Bitcoin’e sırtını döndü. Bitcoin SV’yi (Satoshi Vision) yaratan BCH’ye karşı bir isyan başlatmadan önce Wright, Bitcoin Cash’in (BCH) ortaya çıkışı ile sonuçlanan 2017 Bitcoin blok zinciri bölünmesini savundu.

2.5 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan BSV’nin fiyatı ise son haberler ile birlikte yaklaşık %10 oranında arttı. Yine de BSV tarihinin en yüksek seviyesi olan 489.75 Dolar fiyatının %73 daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend