8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin’in Mucidi Olduğunu İddia Eden Craig Wright, 100 Milyon Dolarlık Cezaya Çarptırıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, 100 milyon Dolarlık bir cezaya çarptırıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, merhum bilgisayar bilimcisi Dave Kleiman ile kurduğu bir şirkete 100 milyon Dolarlık ceza ödemek zorunda.
  • Karar, bu hafta ABD – Florida Mahkemesinde açıklandı.

Bitcoin’in “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan kurucusunun kendisi olduğunu iddia eden Craig Wright, milyarlarca Dolarlık bir ceza ödemekten kurtulsa da; merhum bilgisayar bilimcisi Dave Kleiman ile kurduğu bir şirkete 100 milyon Dolarlık ceza ödemek zorunda.

Binance indirim kodu

Sözde “Bitcoin Kurucusuna” 100 Milyon Dolarlık Ceza!

Wright, Dave Kleiman’ın kişisel mülkünü “kendi kullanımı için dönüştürdüğü” gerekçesiyle 100 milyon Dolarlık bir cezaya çarptırıldı. Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia eden adam, bu mülkü kullanarak BTC’nin ilk yıllarında 1 milyon Dolarlık BTC madenciliği gerçekleştirdi. Wright, karar ile ilgili temyize gitmeyeceğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan Wright şimdiye dek Satoshi Nakamoto’ya ait olan ve Bitcoin’i icat ettiğine dair şüpheleri ortadan kaldırabilecek özel anahtarları şimdiye kadar açıklamadı. Bu da Wright’ın iddialarının sadece bir “spekülasyon” olarak kalmasına neden oldu.

Craig Wright Kimdir?

Avustralyalı Craig Wright, “ağın orijinal anlayışına daha yakın olduğunu” savunarak rakip blok zincirlerini desteklemek için son yıllarda Bitcoin’e sırtını döndü. Bitcoin SV’yi (Satoshi Vision) yaratan BCH’ye karşı bir isyan başlatmadan önce Wright, Bitcoin Cash’in (BCH) ortaya çıkışı ile sonuçlanan 2017 Bitcoin blok zinciri bölünmesini savundu.

2.5 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan BSV’nin fiyatı ise son haberler ile birlikte yaklaşık %10 oranında arttı. Yine de BSV tarihinin en yüksek seviyesi olan 489.75 Dolar fiyatının %73 daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar