12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin’e Yapılan Kurumsal Yatırım Rekor Seviyeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ürünlerine 225 milyon Dolarlık giriş yaparken; Ethereum ürünlerinde geçtiğimiz hafta 13.6 milyon Dolarlık çıkış görüldü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin ürünlerine geçtiğimiz hafta 225 milyon Dolarlık sermaye girişi yaptı.
  • Ethereum tabanlı kurumsal ürünlerde ise geçtiğimiz hafta 13.6 milyon Dolarlık çıkış görüldü.

Kurumsal yatırımcılar, son beş ayın en yüksek seviyesine ulaşan lider kripto para Bitcoin’e rekor düzeyde yatırım yapıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Kurumsal Yatırımı

CoinShares’in 12 Ekim Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporuna göre, geçtiğimiz hafta kurumsal Bitcoin (BTC) ürünlerine 226 milyon Dolardan fazla sermaye girişi kaydedildi. Bu sayede Bitcoin ürünleri, üst üste üçüncü hafta pozitif giriş bildirdi ve bir hafta öncesine göre %227 oranında artış yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yoğun sermaye girişi, BTC fiyatının hafta boyunca %12.5 oranında değer kazanmasıyla aynı sürece denk geldi.

CoinShares, Bitcoin’e yönelik kurumsal yatırımlardaki olumlu büyümeyi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayabileceklerine dair açıklamalarına bağlıyor.

Bitcoin’de artan faaliyet ile birlikte kurumsal kripto ürünlerinin yönetimi altındaki toplam varlıklar (AUM) da geçen hafta 66.7 milyar Dolar seviyesine yükseldi.

Altcoin ürünlerinde ise; Solana (SOL) ve Cardano (ADA) kurumsal yatırım ürünlerinde sırasıyla 12.5 milyon Dolar ve 3 milyon Dolarlık sermaye girişleri yaşandı. Bununla birlikte, Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) kurumsal yatırım ürünlerinde sırasıyla 13.6 milyon Dolar, 2.1 milyon Dolar ve 600.000 Dolar seviyesinde çıkış yaşandı.

Bitcoin Fiyatındaki Artış

Birçok analist, BTC’nin son yükseliş ivmesini, SEC’in yakında vadeli işlem tabanlı bir Bitcoin ETF’yi onaylayacağı beklentilerine bağlıyor.

SEC daha önce Bitcoin ETF’leri için aldığı tüm başvuruları reddetti; ancak kurum, bugünlerde Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerini temel alan 4 adet Bitcoin Vadeli İşlem ETF’si ile ilgili incelemeler yapıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Y Kuşağının Altını Olsa da Kaybetmeye Mahkum mu?

CME’nin vadeli işlem piyasaları, ABD düzenleyicileri tarafından denetlenen yatırım ürünleri sunar. Bloomberg’den Eric Balchunas gibi önde gelen ETF analistleri, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin onaylanması için en muhtemel zamanın “bu ay” olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar