8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Lightning Ağına Stabil Coin Transferleri Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ağına hızlı transferleri getirmeyi amaçlayan Lightning Labs adlı şirket, Baillie Gifford, Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Goldcrest Capital ve diğerlerinin katılımıyla Valor Equity Partners liderliğindeki B Serisi finansman turunda 70 milyon dolar fon topladı.

Binance indirim kodu

Finansman, Lightning Labs’in yeni Taro protokolünü kullanarak Lightning Network’te Tether ve USDC gibi stabilcoin işlemlerinin etkinleştirilmesine yardımcı olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Lightning Network, Bitcoin ağında hızlı ve düşük ücretli işlemlere olanak tanıyan, her işlem için Bitcoin’in blok zinciri doğrulamasını kullanmayan ikinci katman bir çözümdür. Lightning Ağı, Lightning Labs tarafından geliştirilmekte. Lightning Labs, Bitcoin likiditesi için Lightning Pool da dahil olmak üzere birkaç farklı ürün daha geliştirdi. Şimdi bu ürün portföyüne Taro protokolü ekliyor.

Bitcoin’in Kasım 2021’de hayata geçen Taproot güncellemesi, Taro protokolünü teknik olarak mümkün kılan şeydi. Adı taro kök bitkisinden esinlenen Taro, geliştiricilerin stabilcoinleri Bitcoin ağından Lightning Network’e taşımasına olanak tanıyacak.

Lightning Labs CEO’su ve Kurucu Ortağı Elizabeth Stark, Taro’nun Bitcoin’in daha fazla benimsenmesine olanak sağlayacağına inanıyor çünkü bu, gelişmekte olan ülkelerde banka hesabı olmayanların, stabil coinler üzerinden para gönderip almasına izin verecek.

Lightning Network şu anda El Salvador, Bitcoin ödeme şirketi Strike, Twitter’ın bahşiş özelliği ve Kraken tarafından kullanılıyor. Bundan böyle stabil coin transfer etmek isteyen herkes bunu Lightning Network üzerinden yapabilecek.

Piyasalarda ayrıca ABD’nin stabil coin düzenlemesi olasılığı konuşuluyor. Geçen ay Biden, ABD federal hükümetinden kripto para birimlerini araştırmasını ve “kripto para ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamasını” istemişti. Ve geçen hafta, iki ABD’li senatör, stabil coinlerin hem ABD doları hem de devlet tahvilleri tarafından desteklenmesini gerektiren bir yasa tasarısı sundu.

İlgili Haber:  1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Ethereum'da Kilitli Durumda

Stark, olası stabil coin düzenlemelerinin Bitcoin Lightning Network’ü etkilemeyeceğini çünkü stabil coin ihraç etmediğini, sadece takas edilmelerine aracılık ettiğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar