12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Bitcoin %20’lik Fiyat Düşüşünün Devamı Olarak 45 Bin Dolara Kadar İndi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Satış baskısının piyasaları bir haftadan uzun bir süre sonra ilk kez 47.000 doların altına düşürmesiyle en değerli kripto para kabul edilen Bitcoin (BTC), bugün itibariyle zararını arttırmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Yeni düşüşler, BTC/USD’yi 8 günlük en düşük seviyeye indirdi

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, bugün BTC/USD’nin Bitstamp’ta 45.000 dolara düşmesiyle birlikte boğalar için oldukça kasvetli bir tablo çizdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kayıplar, hafta sonu yaşanan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 dolara yakın %20’lik fiyat düşüşünü durduran bir toparlanmayı tersine çevirdi. Bitcoin, yeni bir düşüş gerçekleşmeden önce 54.000 dolara dönmek için bir günde 47.400 dolar seviyesinden bir sıçrama yaşadı.

Bugünün erken saatlerinde 47.000 dolar yine destek için bir tür odak noktası olarak hareket ediyordu ve yoğun dalgalanmanın ortasında yörünge hâlâ belirsizliğini sürdürüyordu.

Alış ve satış pozisyonlarının analizi, 46.500 doların altında destek olmadığı için bu seviyenin başarısız olması durumunda kayıpları önlemek için çok az umut vermeye başladı.

50.000 dolar seviyesi yeniden direnç bölgesi olacak

Ancak analistler için daha ciddi bir geri dönüş olasılığı bile korkulacak bir şey olmadı. Önceki fiyat düşüşleriyle karşılaştırıldığında mevcut fiyat, okyanusta bir damla gibi kaldı.

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine 2018’de ve 2019’da kripto dünyasında yaşanan düşüşleri hatırlatarak şu anda yaşanmakta olan düşüşün hiç de önemli bir şey olmadığını söyledi.

Buna eşlik eden bir YouTube güncellemesinde ise analist, Bitcoin’in, geleneksel olarak düzeltmeler gördüğü mart ayı için klasik olarak belirlediği davranışını yerine getirebileceği tahmininde bulundu.

Başka bir tweetinde, Bitcoin için sıçrama bölgesine yaklaşıldığını ve bu bölgenin oldukça yakınında bulunulduğunu belirten Michaël van de Poppe, 48.500 dolar ile 51.000 dolar bölgelerinin direnç bölgesi olduğunu ifade etti.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Öte yandan piyasada, yaşanan mevcut gerilemeyi açıklamak amacıyla balina satışlarından doğal piyasa döngülerine kadar uzanan çeşitli teoriler öne sürülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar