27 Mayıs 2022, Cuma
25.5 C
İstanbul

Bitcoin Lobisi Savaşı Kaybediyor: ABD Senatosu, Altyapı Yasasındaki Revize Edilmiş Kripto Vergi Hükümlerini Reddetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Senatosu, kripto para endüstrisi tarafından savunulan ve gözetim dışı kripto para aktörlerini 1 trilyon Dolarlık altyapı yasasındaki “kripto vergi raporlama” zorunluluğundan muaf tutan bir değişikliği reddetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Senatosu, gözetim dışı kripto aktörlerini 1 trilyon Dolarlık altyapı yasasındaki “kripto vergi raporlama” zorunluluğundan muaf tutan bir değişikliği kabul etmedi.
  • Tasarı bugün Senato’dan onay alırsa Temsilciler Meclisine gidecek.

ABD Senatosu, gözetim dışı kripto aktörlerini 1 trilyon Dolarlık altyapı yasasındaki “kripto vergi raporlama” zorunluluğundan muaf tutan bir değişikliği kabul etmedi.

Binance indirim kodu

ABD ve Kripto Para Vergi Savaşı

Tasarının orijinali, dijital varlıklarda yer alan belirli aktörleri vergi amaçlı “komisyoncular” olarak tanımlamak için vergi raporlama gerekliliklerinde çeşitli değişiklikler yaptı. Bu değişiklik ile birlikte, bu tür bilgilere erişimleri olmasa bile kripto şirketlerinin müşteriler adına IRS’ye “1099 vergi formunu” doldurmaları gerekecekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para endüstrisi savunucuları, tasarının dilinin çok “geniş ve muğlak” olduğunu ve endüstrideki inovasyon için caydırıcı bir etki yapacağını savundu.

Geçen hafta çeşitli rakip değişiklikleri öne sürdükten sonra, bu değişikliklerin arkasındaki senatörler Pazartesi sabahı bir uzlaşma sağladılar.

Toomey-Warner-Lummis-Sinema-Portman değişikliği, Bitcoin madencileri, hisse kanıtı ağlarındaki doğrulayıcılar, cüzdan sağlayıcıları ve protokol geliştiricileri gibi gözetim dışı aktörlerin vergi raporlama zorunluluğuna dahil edilmeyeceğini açıkça belirtti.

Ancak, altyapı yasa tasarısı üzerindeki tartışma Pazar akşamı çoktan kapanmış olduğundan, değişiklik tasarıya ancak oybirliği ile kabul edilebilirdi. Bu anlamda, tek bir “hayır” oyu değişikliği geçersiz hale getiri ve tasarının orijinal halinin onaylanmasına neden olurdu.

Senato’da Umulan Gerçekleşmedi

Senatörler Pat Toomey (R-PA), Cynthia Lummis (R-WY) ve Rob Portman (R-OH), bazılarının muhalif olacağını öngören Senatör Ted Cruz’un yaptığı gibi “uzlaşma değişikliği” lehinde konuşmalar gerçekleştirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Güçlü Performanslarına Geri Dönerken; Kripto Piyasaları Yükseliyor

Ancak umulan şey gerçek olmadı. Senatör Richard Shelby (R-AL), kripto revizyonuna 50 milyar Dolarlık “askeri harcama maddesi” ekleyecek olan kendi değişikliğini değerlendirmeye almaya çalıştı. Senatör Bernie Sanders (I-VT) buna izin vermedi ve bu nedenle kripto para değişikliği de rafa kalkmış oldu.

Senato, bugün tasarıyı oylayacak. Tasarı Senato tarafından onaylanırsa, Temsilciler Meclisi’ne gidecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar