29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri 1 Saatte 4 Milyon Dolarlık Rekor Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin işlem ücretleri, BTC fiyatı 48.000 Doların üzerine çıkarken son üç yıldaki en yüksek seviyesine yaklaştı. Madenciler bu durumdan şikayetçi değil.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı bugün 48.000 Doların üzerine çıktı.
  • İşlem ücretleri de normalin bir hayli üzerinde seyrediyor.
  • Bu, madenciler için daha fazla gelir potansiyeli anlamına geliyor.

Şu anda 48.000 Dolar seviyesine yakın olan Bitcoin fiyatı, işlem ücretlerinin de bir hayli yükselmesine neden oldu. Bitcoin madencileri ise bu durumdan şikayetçi değil.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Son Üç Yılın En Yüksek İşlem Ücretini Gördü

Blockchain analiz firması Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin madencileri bir saatte 4 milyon Doların üzerinde gelir elde etti. Bu, Bitcoin blok zincirinde şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek madencilik geliri olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Madencilik, işlemlerin doğrulandığı ve blockchaine eklendiği süreci ifade eder. Madenciler, ağın güvenliğine katkıda bulunan özel bilgisayarlara sahiptir. Kriptografik bulmacayı ilk çözen makine, yeni basılmış Bitcoin ödülüne erişir. Süreç yaklaşık her 10 dakikada bir yenilenir.

Madenciler yeni bir blok oluşturduklarında iki şey kazanıyor: Şu anda 6.25 BTC olan bir blok ödülü ve Bitcoin kullanıcılarının işlemlerine öncelik vermelerine yardımcı olmak için ödediği ücret.

BTC Fiyatı Arttıkça, Madencilerin Geliri de Artıyor

Bu, her saat için yaklaşık 37.5 Bitcoin blok ödülü ile anlamına geliyor. Bugünün BTC fiyatıyla bu, 2.1 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Madencilerin çoğu, dün son üç yılın en yüksek seviyesi olan 25.46 Dolarlık işlem ücretlerinden faydalandı. Yine de ücretler günden güne ve saatten saate çılgınca dalgalanmaya devam ediyor. Ancak genel eğilim olarak ABD’deki çalışma saatlerinde Bitcoin işlem ücretleri en yüksek seviyesini görüyor.

Bitcoin’in fiyatı 50.000 Dolara yaklaştıkça daha fazla işlem talebi ve işlemleri gerçekleştirmek için daha fazla rekabet oluştu. Bu, kullanıcıların daha yüksek ücret ödemesine neden oldu. İşlem ücretlerinin yükselmesi günlük Bitcoin kullanıcıları için hoş bir durum değil. Ancak Bitcoin madencileri bu durumdan hayli memnun.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar