29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri Artık Blok Başına 1 BTC Kazanıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin blok zincirindeki işlem ücretleri ortalama olarak 20 Doları aştı. Uzmanlar bunun iyi bir şey olduğunu savunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencilerinin işlem ücretlerinden elde ettiği gelir, son zamanlarda blok başına 0.97 BTC’ye yükseldi.
  • Bu, ortalama olarak işlem başına 20 Dolara denk gelen bir ücrettir.
  • Uzmanlar, ücretlerdeki artışın aslında “mükemmel bir işaret” olduğunu, çünkü Bitcoin’in benimsenmesinin hızlandığı anlamına geldiğini belirtti.

Ölçüm platformu Clark Moody Bitcoin’e göre, Bitcoin (BTC) madencileri blok başına tek başına işlem ücreti olarak 0.97 BTC (şu anda yaklaşık 48.000 Dolar değerinde) kazanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin İşlem Ücretleri 20 Doları Gördü

Bu, son 2.000 blok üzerinden alınan ortalama bir değer: Yani bu blokların bir kısmı 1 Bitcoin işaretinin üzerinde madenci geliri sağlamaktadır.

Bitcoin madencileri bir blok kazandıklarında, sabit bir (6.25 Bitcoin) ücret alırlar.

Ancak işlem ücretleri son zamanlarda oldukça arttı. Son olarak bugün 20 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin madencileri şu anda günlük yaklaşık 40 milyon Dolar kazanıyor. Yani, Bitcoin madencilerinin toplam gelirinin %13.47’sini tek başına işlem ücretleri oluşturuyor.

İşlem Ücretlerinin Yükselmesi İyi Bir Şey mi?

Bitcoin blok zincirindeki ortalama ücretler yükseldikçe, BTC’nin bir noktada “normal” insanlar için kullanılamayacak kadar pahalı hale gelebileceği belirtiliyor. Ama Quantum Economics analisti Pedro Febrero’ya göre bu tam tersine iyi bir şey.

Febrero, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bize göre bu mükemmel bir işaret. Yüksek ücretler kripto paranın benimsendiği anlamına geliyor. Çünkü ücretler, genellikle bir bloğa işlem ekleme rekabeti arttığında yükselir.” dedi..

Febrero, yüksek ücretlerin, özellikle daha az nakit paraya sahip olan birkaç potansiyel alıcıyı gerçekten korkutabileceğini de belirtti. Bununla birlikte veriler, kripto para benimseme düzeyi arttıkça ücretlerin yükselme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber:  Ethereum Rekor Seviyeye Ulaştı - Bitcoin Rallisi Diğer Kripto Paralara Yayılıyor

Febrero, “Sonuç olarak, SegWit ve Lightning Network gibi blok başına daha fazla işlemi barındırmayı amaçlayan gelişmeler olmasını savunuyoruz.” diye ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend