Bitcoin Madencileri Bir Ayda 353 Milyon Dolar Kazanıyor

Bitcoin madencilerinin günlük geliri Kasım ayında 21 milyon Doların üzerine çıktı.

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencileri Ekim ayında hem işlem ücretlerinden hem de blok ödüllerinden 353 milyon Dolar kar elde etti.
  • Bitcoin’deki fiyat artışı devam ederken, madenciler bu ay daha yüksek gelirler elde edebilirler.
  • Madencilerin günlük karları, Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

Comprar Acciones’in bugün yayınlanan bir raporuna göre, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin (BTC) madencilerinin hem işlem ücretlerini hem de blok ödüllerini içeren toplam geliri, Ekim ayında 353 milyon Dolar seviyesinde gerçekleşti.

Madencilerin Günlük Geliri 21 Milyon Doların Üzerinde

Rapora göre Ekim, Bitcoin madencileri için son üç yıldaki en iyi aylardan biri oldu. Bu dönem boyunca, işlem ücretleri yaklaşık 42.9 milyon Dolar, madencilerin aylık kârının %12’sinden fazlası, olarak kaydedildi. Blok ödülleri de dahil olmak üzere toplam 353 milyon Dolarlık gelir ise Eylül ayına göre yaşanan %8 oranında bir artışa işaret ediyor.

Raporda, madencilerin karlarını artırmasına yardımcı olan birçok faktörün altı çizildi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunlardan biri, kripto para birimi fiyatının her geçen ay katlanarak büyümesidir. 1 Ekim’de Bitcoin yaklaşık 10.800 Dolardan işlem görürken, 31 Ekim’de bu fiyat 13.800 Dolara yükselmişti.

Karşılaştırma için; JP Morgan Chase hissesi Ekim ayında %8, Altın %1.44 ve S&P 500 Endeksi %5.31 arttı.

Ana Etken Bitcoin Fiyatındaki Artış

Bitcoin’in yükselme eğilimi Kasım’da da devam etti. CoinMarketCap’e göre, bugün BTC’nin fiyatı 19.200 Dolar civarında seyrediyor; bu da madencilerin bu ay potansiyel olarak daha da büyük gelirler elde edebileceği anlamına geliyor.

Glassnode’a göre, Bitcoin madencilerinin günlük karları da 1.126 BTC’nin biraz üzerinde (bugünkü değeri yaklaşık 21.7 milyon Dolar) seyrediyor. Bu değer, madencilik gelirlerinin, Mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin halving öncesi seviyelere tekrardan yükselmiş olduğunu kanıtlıyor.

  Yatay İlerleyen Bitcoin Fiyatı; DeFi, Ethereum ve Altcoinlerin Yükselmesine İzin Veriyor

Bitcoin ve genel olarak kripto piyasası son zamanlarda gerçekten bir hayli canlanmış görünüyor. BTC’nin fiyatı geçtiğimiz gün 19.000 Doları aştı ve şimdi ise tüm zamanların en yüksek seviyesini görmeye doğru ilerliyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın