9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri Bir Ayda 353 Milyon Dolar Kazanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin madencilerinin günlük geliri Kasım ayında 21 milyon Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencileri Ekim ayında hem işlem ücretlerinden hem de blok ödüllerinden 353 milyon Dolar kar elde etti.
  • Bitcoin’deki fiyat artışı devam ederken, madenciler bu ay daha yüksek gelirler elde edebilirler.
  • Madencilerin günlük karları, Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

Comprar Acciones’in bugün yayınlanan bir raporuna göre, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin (BTC) madencilerinin hem işlem ücretlerini hem de blok ödüllerini içeren toplam geliri, Ekim ayında 353 milyon Dolar seviyesinde gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Madencilerin Günlük Geliri 21 Milyon Doların Üzerinde

Rapora göre Ekim, Bitcoin madencileri için son üç yıldaki en iyi aylardan biri oldu. Bu dönem boyunca, işlem ücretleri yaklaşık 42.9 milyon Dolar, madencilerin aylık kârının %12’sinden fazlası, olarak kaydedildi. Blok ödülleri de dahil olmak üzere toplam 353 milyon Dolarlık gelir ise Eylül ayına göre yaşanan %8 oranında bir artışa işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Raporda, madencilerin karlarını artırmasına yardımcı olan birçok faktörün altı çizildi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunlardan biri, kripto para birimi fiyatının her geçen ay katlanarak büyümesidir. 1 Ekim’de Bitcoin yaklaşık 10.800 Dolardan işlem görürken, 31 Ekim’de bu fiyat 13.800 Dolara yükselmişti.

Karşılaştırma için; JP Morgan Chase hissesi Ekim ayında %8, Altın %1.44 ve S&P 500 Endeksi %5.31 arttı.

Ana Etken Bitcoin Fiyatındaki Artış

Bitcoin’in yükselme eğilimi Kasım’da da devam etti. CoinMarketCap’e göre, bugün BTC’nin fiyatı 19.200 Dolar civarında seyrediyor; bu da madencilerin bu ay potansiyel olarak daha da büyük gelirler elde edebileceği anlamına geliyor.

Glassnode’a göre, Bitcoin madencilerinin günlük karları da 1.126 BTC’nin biraz üzerinde (bugünkü değeri yaklaşık 21.7 milyon Dolar) seyrediyor. Bu değer, madencilik gelirlerinin, Mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin halving öncesi seviyelere tekrardan yükselmiş olduğunu kanıtlıyor.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Neden Artıyor?

Bitcoin ve genel olarak kripto piyasası son zamanlarda gerçekten bir hayli canlanmış görünüyor. BTC’nin fiyatı geçtiğimiz gün 19.000 Doları aştı ve şimdi ise tüm zamanların en yüksek seviyesini görmeye doğru ilerliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar