1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri Coinlerini Satmıyor! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında yaşanan satış dalgaları fiyatlar konusunda gergin bir durum yaratmaya devam ediyor. Bununla birlikte DeFi piyasasında ise bir tür “flippening” olayı gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası haftaya yine kayıplar ile başladı. Yaklaşık olarak %2.5 değer kaybeden Bitcoin, 50.000 dolar sınırından epey uzaktan işlem görüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto parası 46.583 dolardan işlem görüyordu. Buna ek olarak Ethereum da benzer bir şekilde 4.000 dolar üstüne tutunamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı günlük olarak yaşadığı yaklaşık %3 kaybın ardından 3.849 dolardan işlem görüyor. Binance Coin (BNB) fiyatı ise %3 gerilerken Solana, Cardano ve Polkadot günlük bazda %4 ila %5 kayıp yaşadı. Değer kazanan tarafta ise %5’er yükseliş ile XRP ve Terra yer aldı. Bu gelişmelerin sonucunda genel kripto para piyasası son 24 saat içerisinde %2.2 değer kaybederek 2.28 trilyon dolara kadar geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madencileri, BTC’lerini Ellerinde Tutuyor

Bitcoin piyasasında yaşanan satış dalgaları ile birlikte kripto paranın fiyatı serbest düşüş haline geçerken BTC madencileri ise coinlerine sıkı sıkı sarılıyor gibi görünüyor. Veri sağlayıcısı Glassnode’un Twitter üzerinden paylaştığı gönderiye göre, Bitcoin madencilerinin henüz harcamadığı BTC miktarı, tüm zamanların en yüksek değerinden yalnızca 500 BTC uzakta bulunuyor. Diğer bir deyişle, madenciler, Blockchain üzerinde gerçekleştirdikleri işlemler ile kazandıkları coinlere ellemeyip biriktiriyorlar. Glassnode’a göre madencilerin elde ettikleri coinleri satmaması ile birlikte piyasada suni bir kıtlık yarattığından, madencilerin bu “HODL” stratejisi, en azından kısa vadede BTC fiyatının yaşadığı düşüşü yavaşlatabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Terra, Dünyanın En Büyük İkinci DeFi Ağı Haline Geldi

Kripto para piyasasının mevcut durumu, tek bir coin için pek de önemli değilmiş gibi görünüyor: Terra (LUNA). Dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası olan LUNA, haftalık görünümünde %23 pozitif bölgede yer alıyor. Gündemde sıkça konuşulan kripto paraların başında gelen Avalanche (AVAX) bile haftalık görünümünde “yalnızca” %18 değer kazanabilmişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Madenciliği Giderek Çin'in Dışına Taşınıyor - Yeni Merkez Neresi?

Piyasadaki bu tür coinlerin yükselişini sağlayan etkenin DeFi piyasası için artan ilgi miktarı olduğu düşünülüyor. DeFi piyasasında ise Terra ekosistemi giderek daha fazla popüler hale geliyor. Hafta sonunda yaptığı atağın sonucunda Terra dünyanın en büyük DeFi platformları arasında ikinci sıraya yükseldi. Birinci sırada ise Binance Smart Chain yer alıyor.

Defillama verilerine göre Terra üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) ise, haftalık olarak %37 yükseldi ve 17.4 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar