7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri Günde 40 Milyon Dolar Kazanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Günlük blok ödüllerinden elde edilen mevcut madenci geliri, Bitcoin ağının Mayıs 2020’deki yarılanmasından (Bitcoin halving) bu yana etkileyici bir şekilde %488 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain analiz firması Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin madencileri bugün 40 milyon Dolar seviyesinde gelir elde ediyor.
  • Bu, Bitcoin madencilik gelirinin Mayıs 2020’deki “yarılanma”sından bu yana %488 oranında yükseldiği anlamına geliyor.

Blockchain analiz firması Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin’in 11 Mayıs 2020’deki halving (yarılanma) etkinliğini takip eden aylarda Bitcoin madencilerinin geliri 6.8 milyon Dolara kadar düştükten sonra; bugün 40 milyon Doların üzerinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği, özel yazılım yüklü bilgisayarların yardımıyla karmaşık matematiksel bulmacaları çözerek yeni kripto paraları üretme konusunda oldukça rekabetçi bir süreçtir. Madenciler, Bitcoin işlemlerini doğrulayarak ve onları blok zincirine ekleyerek, işlem ücretlerinden ve çıkardıkları her blok için bir temel ödülden oluşan çeşitli gelirler elde ederler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para ödülü veya “sübvansiyon” olarak da bilinen blok ödülü, her 210.000 bloktan sonra veya yaklaşık olarak her dört yılda bir yarıya indirilir. Bu uygulamaya Bitcoin halving (yarılama) adı verilir.

Bitcoin Madencilik Geliri, Mayıs Ayında 60 Milyon Dolara Ulaşmıştı

Bitcoin ağında gerçekleşen son yarılanma uygulamasından bu yana Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir yaklaşık %488 oranında yükseldi. Bununla birlikte, mevcut değerler, Çin’in madencilik endüstrisindeki büyük çöküşünden hemen önce, bu yılın Mayıs ayında kaydedilen 60 milyon Dolarlık zirve seviyelere göre hâlâ düşük seyrediyor.

Öte yandan bu seviye, madencilere günde 14 milyon Dolar seviyesinde ödeme yapılan 2020 yarılanmasından önceki son değerlere göre %185 oranında daha yüksek olması nedeniyle de dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar