2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Madencilerini Zor Günler Bekliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası çökmüş durumda. Benzer şekilde kripto madenciliği de ciddi baskı altında. Ancak bu henüz başlangıç olabilir. Özellikle Bitcoin madencileri Celsius Network’ün iflasıyla daha fazla sıkıntı yaşayabilir.

Binance indirim kodu

Celsius Network bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulundu. Şirketin madencilik yapan ayrı bir yan kuruluşu olan Celsius Mining de alacaklılardan korunmak için benzer şekilde iflasa başvurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Celsius Mining, iflas başvurusunda 43.632’si çalışır durumda olan toplam 80.850 madencilik cihazına sahip olduğunu ve bu yılın sonuna kadar yaklaşık 120.000 cihaz daha çalıştırmayı ve 10.000’den fazla BTC üretmeyi beklediğini belirtti. Bu planın gerçekleşmesi durumunda, şirket, en büyük Bitcoin madencilerinden biri olabilir.

Celsius Network geçtiğimiz haftalarda platformundaki tüm çekim işlemlerini durdurmuştu. Analistler Celsius’un madencilik biriminin satılabileceğini ve bu yolla nakit elde edilebileceğini belirtiyor.

Celsius Mining’in madencilik cihazlarını satmaya başlaması, halihazırda düşmekte olan makine fiyatlarına ikinci bir aşağı yönlü baskı ekleyecek.

Bitcoin fiyatının düşmeye başlamasıyla birlikte madencilik cihazlarının da fiyatları düşmeye başladı. En popüler makine modellerinden bazıları, son boğa koşusundan bu yana %50’ye kadar düştü ve madenciler birkaç ay önce verdikleri satın alma siparişlerini tamamlamakta zorlanıyor. Teksas’taki madenciler, yerel elektrik şebekesindeki sorunlar nedeniyle bu hafta kapandı.

Celsius, Celsius Mining’e yaklaşık 500 milyon dolar yatırım yaptı ve hatta Mayıs ayında halka arz için hazırlanıyorlardı. Hayaller halka arz, gerçekler iflas.

Celsius Mining ayrıca Teksas’ta, şirketin teçhizatlarının dörtte birinden fazlasını barındırabileceği dört sahalı bir madencilik tesisi kurmaya başlamıştı. İflas dosyasına göre şirket, önümüzdeki haftalarda tamamlanabilecek inşaata mal ve hizmet tedariki için satıcılarla anlaşmış durumda.

CoinDesk’in daha önce bildirdiğine göre, şirket Haziran ayında iflas başvurusunda bulunmadan önce gizli bir açık artırma yoluyla en az 7.000 cihaz sattı. Ancak, Celsius’un yeniden yapılandırma sürecinden sonra madencilik birimini tamamen satıp satmayacağı veya devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin Satın Alabilmek İçin 400 Milyon Dolarlık Menkul Kıymet İhraç Edecek

Görünüşe göre Celsius, madencilik yoluyla BTC toplayarak ödenmemiş borçlarının bir kısmını ödedikten sonra Celsius Madencilik operasyonlarının en azından bir kısmını sürdürmeyi hedefliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar