18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ünlü Bitcoin Madenciliği Şirketi, BTC ve Madencilik Ekipmanı Satın Alabilmek İçin 500 Milyon Dolar Borç Alıyor!

Önemli Gelişmeler

ABD’nin en büyük madencilik tesislerinden biri Marathon Digital Holdings’in bünyesinde bulunuyor. Şirket şimdi de daha fazla Bitcoin madenciliği yapmak ve BTC satın almak istiyor.

blank

2010 yılında kurulan şirket, yayınladığı basın açıklamasında, 500 milyon dolarlık bir tahvil satışı yaparak daha fazla Bitcoin madenciliği ekipmanı ve ayrıca BTC satın alacağını duyurdu. Bununla birlikte Marathon Digital Holdings, kendi belirlediği, ABD’nin en büyük BTC madenciliği şirketi olma hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu. Bu hedefin bir kısmını ayrıca mümkün olduğunca düşük enerji kullanımına ulaşmak ve karbon nötr bir yapıya dönüşmek oluşturuyor.

blank

pool

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şu anda şirket MARA madencilik havuzunda bulunuyor ve BTC.com’dan elde edilen verilere göre son üç günlük hash oranında OKKONG, OKExPool ve Sigmapool.com ile birlikte 13. sırayı paylaşıyor.

7.770 Adet Bitcoin Satın Almak Mı Yoksa Yüklü Miktarda BTC Madenciliği Cihazı Satın Almak Mı?

Bu yazının yazıldığı anlarda Marathon Digital Holdings şirketinin bünyesinde 7.453 adet BTC bulunuyor ve bu BTC’lerin 2.641 adeti ise şirketin kendi üretiminden kaynaklanıyor. 500 milyon dolarlık tahvil satışı ile birlikte şirket yaklaşık olarak 7.770 adet BTC satın alabilir. Alternatif olarak şirket güncel versiyonlardan 32.000 adet Antminer BTC madenciliği cihazını bünyesine katabilir. Bu cihazların her birinin saniyede 100 terahash madencilik yapma gücü vardır. Rakiplerinin hiçbir şey yapmayacağını varsayarsak MARA Pool madencilik havuzu bu cihazlar ile birlikte yaklaşık olarak 3.200 petahash güç kazanabilir. Böyle bir durumda şirket, en büyük 10 kripto para madenciliği havuzu içerisine girecektir. İki ihtimalin kombinasyonları da tabii ki mümkün. Şirket bu nakit parayı çeşitli şekillerde de dağıtmak da isteyebilir, şirketin bu konuda herhangi bir açıklaması olmadı.

İlgili Haber:  Venezuela'da Tüm Bitcoin Madenciliğini Devlet Yetkilileri Yönetecek

ranking

Çin’in Eylül ayında kripto para madenciliğini yasaklaması ile birlikte Kuzey Amerika kıtasının madencilik tesislerinin inşası için çok daha çekici olacağı iyiden iyiye netleşti. Hash oranları kasik olarak Cambridge Bitcoin Elektrik Kullanım Endeksi ile ölçülüyor. Grafikler incelendiğinde, bazı ülkelerdeki gelişmeler özellikle dikkat çekiyor. Bunlar arasında Nisan ayından bu yana ani şekilde düşüş gösteren Çin (sarı) ve 21 Mayıs tarihinden bu yana güçlenen Amerika Birleşik Devletleri (kırmızı) yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend