8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Madenciliğinde Kullanılan Teçhizatların Alım Satımı İçin Yeni Bir Pazar Yeri Kuruldu: FoundryX Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FoundryX, Bitcoin madenciliğinde kullanılan teçhizatlarının alım – satımı için hizmet veren yeni bir pazar yeridir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Foundry’nin yeni pazarı FoundryX, Bitcoin madenciliğinde kullanılan teçhizatlar için tıpkı “eBay” gibi bir hizmet vermek istiyor.
  • Bu, 2020’de başlatılan ve aynı zamanda bir DCG (Digital Currency Group) yan kuruluşu olan Foundry’nin endüstrideki en son atılımı olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin madenciliği, özellikle yılın başından bu yana Çin’de uygulanan sıkı yasaklama ve düzenlemelerin ardından büyük oranda Asya’dan Kuzey Amerika’ya doğru bir göç hareketi gerçekleştirdi. Bu süreçte hızla büyüyen ABD merkezli BTC madencilik şirketi Foundry de son olarak endüstri için önemli olabilecek yeni bir adım attı.

Binance indirim kodu

FoundryX Nedir?

Foundry, Bitcoin madencilik teçhizatlarının alım – satımının yapılabileceği bir pazar yeri başlattığını duyurdu. “FoundryX” olarak adlandırılan bu hizmet, madencilik endüstrisi için tıpkı “eBay” gibi hareket etmeyi, yüzlerce alıcı ve satıcıyı birbirleriyle buluşturmayı ve tüm bunları güvenli ve yasal bir şekilde yapmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aynı zamanda bir madencilik havuzu işleten ve kendi makinelerini geliştiren Foundry, 2021’de 125 milyon Doların üzerinde BTC madencilik ekipmanı satışında yer aldığını ve 2022’ye kadar teslim edilecek 40.000’den fazla makine siparişi olduğunu açıkladı.

Bitcoin Madenciliğinin Gelişimi

Bitcoin’in ilk günlerinde insanlar evdeki dizüstü bilgisayarları ve hatta cep telefonlarını kullanarak bile madencilik yapabilirdi. Ancak 2015 yılına kadar Bitcoin’in artan popülaritesi ile birlikte madencilerin özel çiplerle oluşturulmuş özel makineler kullanarak yeni BTC’ler üretmek için ek bilgi işlem gücü elde etmesi zorunlu hale geldi.

Bugün, bu makineler on binlerce Dolara mal olabiliyor ve büyük ölçüde Çin merkezli iki firma olan Bitmain ve MicroBT tarafından üretiliyor. Foundry CEO’su Mike Colyer’e göre, Çin’in kripto para üzerindeki baskısı özellikle yerel faaliyetleri hedef alırken; madencilik teçhizatı üretimine büyük bir engel veya kısıtlama getirilmedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri Tarihte İlk Kez Çıkardıkları BTC'leri Satmamaya Başladılar - Fiyatlara Etkisi Nasıl Olabilir?

Ancak Colyer, Çinli madencilerin makinelerini ülke dışına taşımaya veya ABD de dahil olmak üzere diğer ülkelerdeki alıcılara satmaya çalıştıkları için belli bir baskı gördüklerini de dile getirdi.

Colyer’in şirketi tam da bu boşluktan yararlanarak Bitcoin madencileri için yeni ve etkin bir pazar oluşturmayı hedefliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar