27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Yöneliyor: Bitcoin Ağı Büyümeye Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin madenciliğindeki birkaç büyük oyuncu, nükleer enerjinin madenciler için en iyi seçim olabileceğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madenciliğindeki birkaç büyük oyuncu, nükleer enerjinin madenciler için en iyi seçim olabileceğini söylüyor.
  • 10 Kasım’da düzenlenen “Bitcoin & Beyond Virtual Summit” konferansında sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi.

Bitcoin madenciliği endüstrisindeki büyük oyuncular, çevreci olmaları yönündeki baskı arttıkça nükleer enerjiye odaklanıyorlar.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği ve Enerji Sorunu

Bitcoin madencilik tesisleri inşa etmek için düşük maliyetli ve yenilenebilir enerji tedarik eden Amerikan şirketi GRIID’in başkan yardımcısı Harry Sudok, 10 Kasım’daki “Bitcoin & Beyond Virtual Summit” konferansında yaptığı açıklamada, nükleer enerjinin “muazzam miktarda temiz ve karbonsuz” enerjiyi kullanıma sokmak için “önemli bir fırsat” sunabileceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sudock’a göre, geçmiş sübvansiyon programları ve yenilenebilir enerji hakkındaki söylemler büyük ölçüde güneş ve rüzgar enerjisine odaklandığı için; nükleer enerjinin potansiyel faydaları genelde ihmal edildi.

Sudock konu ile ilgili, “Büyüme oranı şu anda önemli ölçüde güneş ve rüzgara odaklanmış durumda ve bu sadece son 8-10 yılda uygulanan programların bir gerçeği. Ama görmek istediğimiz temel şey nükleer bir büyüme olmalı.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin’in Enerji Tüketimi Abartılıyor”

Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow ise enerji alanında Bitcoin’in “abartıldığını” ve sorunun aslında yaşamın her alanına yayıldığını vurguladı.

Mow konu ile ilgili, “Bitcoin madenciliği dünya çapındaki enerji tüketiminin küçük bir yüzdesi olduğu için büyük resim sıklıkla gözden kaçıyor. Eğer biz kirliysek; o zaman her şey çok daha kirli, değil mi?” ifadelerini kullandı.

Geçen ay Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), mevcut küresel Bitcoin ağının yaklaşık %33’ü üzerinde bir araştırma yürüttü ve küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının bu yılın üçüncü çeyreğinde %55.9 oranına kadar büyümüş olabileceğini öngördü.

İlgili Haber:  Bitcoin Hash Oranı, Çin'in Madencilik Yasağından Sonra Tamamen Toparlanmayı Başardı

BMC’nin kurucu üyesi Amanda Fabiano konu ile ilgili açıklamasında, “Bitcoin madencileri bulabilecekleri en ucuz elektriğe gidecekler. Sürdürülebilirlik odaklı sermayenin Bitcoin madenciliğinde gerçekten önemli bir yer edineceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar