9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Madencileri Nükleer Enerjiye Yöneliyor: Bitcoin Ağı Büyümeye Devam Ediyor!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin madenciliğindeki birkaç büyük oyuncu, nükleer enerjinin madenciler için en iyi seçim olabileceğini söylüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin madenciliğindeki birkaç büyük oyuncu, nükleer enerjinin madenciler için en iyi seçim olabileceğini söylüyor.
  • 10 Kasım’da düzenlenen “Bitcoin & Beyond Virtual Summit” konferansında sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi.

Bitcoin madenciliği endüstrisindeki büyük oyuncular, çevreci olmaları yönündeki baskı arttıkça nükleer enerjiye odaklanıyorlar.

blank

Bitcoin Madenciliği ve Enerji Sorunu

Bitcoin madencilik tesisleri inşa etmek için düşük maliyetli ve yenilenebilir enerji tedarik eden Amerikan şirketi GRIID’in başkan yardımcısı Harry Sudok, 10 Kasım’daki “Bitcoin & Beyond Virtual Summit” konferansında yaptığı açıklamada, nükleer enerjinin “muazzam miktarda temiz ve karbonsuz” enerjiyi kullanıma sokmak için “önemli bir fırsat” sunabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Sudock’a göre, geçmiş sübvansiyon programları ve yenilenebilir enerji hakkındaki söylemler büyük ölçüde güneş ve rüzgar enerjisine odaklandığı için; nükleer enerjinin potansiyel faydaları genelde ihmal edildi.

Sudock konu ile ilgili, “Büyüme oranı şu anda önemli ölçüde güneş ve rüzgara odaklanmış durumda ve bu sadece son 8-10 yılda uygulanan programların bir gerçeği. Ama görmek istediğimiz temel şey nükleer bir büyüme olmalı.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin’in Enerji Tüketimi Abartılıyor”

Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow ise enerji alanında Bitcoin’in “abartıldığını” ve sorunun aslında yaşamın her alanına yayıldığını vurguladı.

Mow konu ile ilgili, “Bitcoin madenciliği dünya çapındaki enerji tüketiminin küçük bir yüzdesi olduğu için büyük resim sıklıkla gözden kaçıyor. Eğer biz kirliysek; o zaman her şey çok daha kirli, değil mi?” ifadelerini kullandı.

Geçen ay Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), mevcut küresel Bitcoin ağının yaklaşık %33’ü üzerinde bir araştırma yürüttü ve küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının bu yılın üçüncü çeyreğinde %55.9 oranına kadar büyümüş olabileceğini öngördü.

İlgili Haber:  Ark Invest, Elon Musk’ın Tweetlerine Karşı Bitcoin’i Savundu

BMC’nin kurucu üyesi Amanda Fabiano konu ile ilgili açıklamasında, “Bitcoin madencileri bulabilecekleri en ucuz elektriğe gidecekler. Sürdürülebilirlik odaklı sermayenin Bitcoin madenciliğinde gerçekten önemli bir yer edineceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend