2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin Madenciliği Şirketi Crusoe, Operasyonlarını Genişletmek İçin Kredi Arıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kaynaklara göre veri merkezi şirketi Crusoe Energy Systems Inc., şirketin Bitcoin madenciliği operasyonlarını genişletebilmeleri için gerekli olan sermayeyi bulabilmek adına gerekli olan potansiyel borcu toplayabilme amacıyla yatırımcıları yokluyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği Şirketinin Aradığı Miktar 100 Milyon Dolar ile 125 Milyon Dolar Arasında

Kimliğini açığa çıkarmak istemeyen kaynağa göre şirket 100 milyon dolar ile 125 milyon dolar arasında bir borç arıyor. Potansiyel finansman Crusoe şirketinin Bitcoin madenciliği ve üretim ekipmanları tarafından desteklenecek. Kaynak pazarlıkların henüz erken bir aşamada olduğunu ve detayların değişebileceğini iletti.

Binance indirim kodu

Sermaye toplanması konusunda yatırım bankası Ducera Partners LLC ile işbirliği yapan Crusoe, kaynağa göre bu yılın sonuna kadar anlaşmayı noktalayıp kripto para piyasasında mevcut olan momentumdan yararlanmak istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Crusoe ve Ducera sözcüleri, konuyla ilgili sorulara cevap vermemeyi tercih ettiler.

Denver merkezli Crusoe şirketi, petrol ve doğalgaz şirketleriyle işbirliği yaparak bu tesislerde ortaya çıkan fazla miktardaki doğalgazı enerji üretimine bağlayarak, tesislerde üretilen yan ürünleri elektriğe çeviriyor ve bununla birlikte veri merkezlerine ve kripto para madenciliği tesislerine güç kaynağı oluşturuyor.

Şirket, Enerji Sektöründe Giderek Daha Fazla Sorun Olmaya Başlayan Alevlenme Sorununa Çözüm Oluyor

Crusoe’nun projeleri, enerji sektöründe uzun bir süredir problem yaratan alevlenme sorununu çözmeye yönelik oluşturuluyor. Petrol üreticileri, petrol sondajı sırasında yan ürün ortaya çıkan doğalgazı boşu boşuna yakmak zorunda kalıyor çünkü bu doğalgazı satmak yakmaktan daha maliyetli bir işlem olarak görülüyor.

Denetleyici kurumlar ve yatırımcılar ise bu işlem hakkında giderek daha fazla endişelere sahip olmaya başladılar. İşlem sırasında ortaya çıkan karbondioksit hava kirliliğine yol açıyor. New Mexico eyaletindeki petrol sektörü denetleyicileri Mart ayında, rutin olarak gerçekleştirilen bu alevlenme işlemine daha katı kurallar getirmişti. BP şirketi ise 2025 yılı itibariyle alevlenme konusunu tamamen bitirmeyi hedefliyor.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Bitcoin Açıklamalarına Kripto Endüstrisinden Sert Tepki Geldi

2018 yılında kurulan Crusoe şirketi bu alanda Devon Energy Corp., Kraken Oil & Gas LLC ve Enerplus Corp. şirketleriyle müşteri ilişkisine sahip.

Nisan ayında Crusoe şirketi, Valor Equity Partners’ın öncülük ettiği bir finansman turunda 128 milyon dolar gelir elde etmişti. Girişim sermayeleri şirketleri Bain Capital Ventures, Coinbase Ventures ve Winklevoss Capital de yatırım turunda yer alan diğer isimler olmuştu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar