29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis Digital Assets madencilik şirketi de operasyonlarını genişletme kararı aldı.

Binance indirim kodu

BTC Madenciliği Şirketi Genesis Digital Assets Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Toplamayı Başardı

Genesis Digital Assets şirketi finansman turunu başarılı bir şekilde sonuçlandırdı. Bitcoin madenciliği şirketi söz konusu turda 125 milyon dolar topladı. Bu paranın “agresif bir şekilde genişleme” faaliyetleri için kullanılması bekleniyor.

Binance indirim kodu

28 Temmuz tarihli basın açıklamasına göre, aktarılan fonlar Birleşik Krallıklı sermaye fonu Kingsway Capital tarafından sağlandı. Genesis şirketi aktarılan bu parayla yeni Bitcoin madenciliği makineleri almayı ve İskandinavya ile ABD’de yeni veri merkezleri kurmayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Finansman turu sonucunda imzalanan anlaşmaya göre Kingsway CEO’su Manuel Stotz, Genesis madencilik şirketinin yönetim kuruluna dahil olacak. Manuel Stotz yaptığı açıklamasında Genesis şirketinin Bitcoin madenciliği sektöründeki köklü geçmişine vurgu yaptı. Ayrıca Stotz konuşmasında dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’e güvenini de ifade etti: “Bitcoin, dünya üzerindeki yoksul ve bankaya erişimi olmayan insanlar için en önemli finansal teknoloji haline gelecek ve BTC madenciliği de bu alanın güvenliğini sağlıyor.”

Bitcoin Madencileri Kapsamlarını Genişletiyor

Genesis’in genişleme planları aslında epey azimli görünüyor. Şirket kendi hash oranını önümüzdeki 12 ay içerisinde saniyede 2.6 Exahash’ten 8.1 Exahash’e yükselterek üç katına çıkarmayı planlıyor. Tabii ki Genesis şu anda Bitcoin madenciliği sektörünün getirdiği güzel karlardan nemalanmak isteyen tek şirket değil. Çin’in Bitcoin madencilerine darbe indirmesiyle beraber madencilik sektöründe geniş çaplı bir yeniden dönüşüm başladı.

Örneğin ABD’li Stronghold Digital Mining şirketi 27 Temmuz tarihinde 100 milyon dolarlık sağlam bir borsa girişi sergiledi. Sürdürülebilirlik üzerine odaklanmak isteyen şirketin kendi açıklamasına göre, şirket kendi hash oranını 2022 yılının sonuna kadar %75 oranında arttırmayı hedefliyor.

İlgili Haber:  Önde Gelen Varlık Yönetimi Firması BlackRock, Bitcoin Madencilik Sektörüne Büyük Bir Yatırım Yaptı

Güneydoğu Asya bölgesi de son günlerde benzer şekilde Bitcoin madenciliği sektörüne sermaye aktaran kesimlerden biri oldu. Taylandlı servis sağlayıcısı 2024 yılına kadar Güneydoğu Asya’nın en büyük BTC madenciliği şirketi haline gelmek istiyor. Bununla birlikte şirket 50.000 adet Bitcoin cihazı satın alımı yapmayı hedefliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar