13 Ağustos 2022, Cumartesi
28.7 C
İstanbul

Üst Düzey Çinli Yetkili, Bitcoin Madenciliği Yasağını İhlal Ettiği İçin Partisinden İhraç Edildi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin’in Jiangxi eyaletinden eski bir Çin Komünist Partisi (ÇKP) yetkilisi, ülkedeki Bitcoin madenciliğine yönelik yasağı ihlal ettiği için partisinden ihraç edildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çin’in Jiangxi eyaletinden eski bir Çin Komünist Partisi (ÇKP) yetkilisi, ülkedeki Bitcoin madenciliğine yönelik yasağı ihlal ettiği için partisinden ihraç edildi.
  • Xiao Yi isimli devlet yetkilisi, inceleme ve kovuşturma için mülküne ve yasadışı gelirine el konulmasının yanı sıra “Çin hükümet yetkilisi” görevinden de ihraç edildi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi, Bitcoin madenciliği faaliyetleriyle yasadışı olarak ilgilendiği öne sürülen üst düzey bir eyalet yetkilisini ihraç etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği Yasağına Uymayan Yetkili, ÇKP’den İhraç Edildi

Merkez Disiplin Teftiş Komisyonu (CCDI), Jiangxi eyaletinden Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansının eski başkan yardımcısı Xiao Yi’nin, ÇKP’nin politikalarıyla ilgili siyasi ilkeleri baltalamak için “devlet destekli idari yetkilerini kötüye kullandığını” iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Xiao Yi, yeni kalkınma konseptini ihlal etti. İşletmeleri ulusal sanayi politikasının gerekliliklerini karşılamayan kripto para para madencilik faaliyetlerine girişme ve destekleme yetkisini kötüye kullandı.” ifadeleri kullanıldı.

Buna ek olarak Çin hükümeti, Xiao’yu projeler ve inşaatlar için fon toplama ve rüşvet kabul etme de dahil olmak üzere yasadışı kâr amaçlı faaliyetlere izin vermek için nüfuzunu kötüye kullanmaktan da suçlu buldu.

Sonuç olarak ise Xiao Yi, inceleme ve kovuşturma için mülküne ve yasadışı gelirine el konulmasının yanı sıra “Çin hükümet yetkilisi” görevinden de ihraç edildi.

Çin’in Kripto Para Yasakları

Çin’deki en son kripto para yasağı, Bitcoin (BTC), kripto madencileri ve kripto borsaları da dahil olmak üzere ülkede gelişen kripto topluluğunu farklı ülkelere taşınmak zorunda bıraktı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı, 3.000 Doları Aşarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Benzer bir nedenlle, Çin’in en büyük kripto borsası Huobi, Cebelitarık’ta yeni lisanslar aldı. Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu, Çin borsasına spot ticaret operasyonlarını Huobi Technology (Gibraltar) Co.’ya taşıması için yetki verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar