9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Üst Düzey Çinli Yetkili, Bitcoin Madenciliği Yasağını İhlal Ettiği İçin Partisinden İhraç Edildi!

Önemli Gelişmeler

Çin’in Jiangxi eyaletinden eski bir Çin Komünist Partisi (ÇKP) yetkilisi, ülkedeki Bitcoin madenciliğine yönelik yasağı ihlal ettiği için partisinden ihraç edildi.

blank

Haberin Özeti

  • Çin’in Jiangxi eyaletinden eski bir Çin Komünist Partisi (ÇKP) yetkilisi, ülkedeki Bitcoin madenciliğine yönelik yasağı ihlal ettiği için partisinden ihraç edildi.
  • Xiao Yi isimli devlet yetkilisi, inceleme ve kovuşturma için mülküne ve yasadışı gelirine el konulmasının yanı sıra “Çin hükümet yetkilisi” görevinden de ihraç edildi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi, Bitcoin madenciliği faaliyetleriyle yasadışı olarak ilgilendiği öne sürülen üst düzey bir eyalet yetkilisini ihraç etti.

blank

Bitcoin Madenciliği Yasağına Uymayan Yetkili, ÇKP’den İhraç Edildi

Merkez Disiplin Teftiş Komisyonu (CCDI), Jiangxi eyaletinden Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansının eski başkan yardımcısı Xiao Yi’nin, ÇKP’nin politikalarıyla ilgili siyasi ilkeleri baltalamak için “devlet destekli idari yetkilerini kötüye kullandığını” iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Xiao Yi, yeni kalkınma konseptini ihlal etti. İşletmeleri ulusal sanayi politikasının gerekliliklerini karşılamayan kripto para para madencilik faaliyetlerine girişme ve destekleme yetkisini kötüye kullandı.” ifadeleri kullanıldı.

Buna ek olarak Çin hükümeti, Xiao’yu projeler ve inşaatlar için fon toplama ve rüşvet kabul etme de dahil olmak üzere yasadışı kâr amaçlı faaliyetlere izin vermek için nüfuzunu kötüye kullanmaktan da suçlu buldu.

Sonuç olarak ise Xiao Yi, inceleme ve kovuşturma için mülküne ve yasadışı gelirine el konulmasının yanı sıra “Çin hükümet yetkilisi” görevinden de ihraç edildi.

Çin’in Kripto Para Yasakları

Çin’deki en son kripto para yasağı, Bitcoin (BTC), kripto madencileri ve kripto borsaları da dahil olmak üzere ülkede gelişen kripto topluluğunu farklı ülkelere taşınmak zorunda bıraktı.

İlgili Haber:  Türk Kripto Borsası Vebitcoin, Kripto Para Ticaretini Durdurduğunu Açıkladı

Benzer bir nedenlle, Çin’in en büyük kripto borsası Huobi, Cebelitarık’ta yeni lisanslar aldı. Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu, Çin borsasına spot ticaret operasyonlarını Huobi Technology (Gibraltar) Co.’ya taşıması için yetki verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend