9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Madenciliğinde Güç Değişimi: Çin’in Yasaklarının Ardından ABD’li Şirket En Büyük 2. Madencilik Havuzu Haline Geldi

Önemli Gelişmeler

New York merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Foundry USA, ağdaki hash oranının %15.42’sini elinde bulunduruyor. Foundry, lider AntPool’un sadece 4.000 PH/s gerisinde yer alıyor.

blank

Haberin Özeti

  • New York merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Foundry USA, ağdaki hash oranının %15.42’sini elinde bulunduruyor.
  • Foundry, lider AntPool’un sadece 4.000 PH/s gerisinde yer alıyor.

New York merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Foundry USA, ağdaki hash oranının %15.42’sine sahip olduktan sonra dünyanın en büyük ikinci Bitcoin (BTC) madencilik havuzu haline geldi.

blank

Bitcoin Madenciliği Çin’den ABD’ye Kayıyor

BTC.com’dan elde edilen veriler, Digital Currency Group’a ait Foundry USA’nın madencilik havuzu lideri AntPool’un yalnızca 4.000 PH/s gerisinde olduğunu gösteriyor. AntPool, Bitcoin ağındaki hash oranının %17.76’sını kontrol ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Amerikan kuruluşlarının madencilik sistemine katılımındaki artış, Çin’in kripto para ticareti ve madencilik faaliyetlerine yönelik son zamanlarda uyguladığı genel yasağa bağlanabilir. Söz konusu yasaklar, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Kazakistan’da bulunan madencilik şirketlerinin güçlerini önemli ölçüde artırmasına yardımcı oldu.

Kripto Para ATM Alanında da ABD Üstünlüğü Var

Hash oranı dağılımı açısından ikinci sırada yer alan Foundry USA, blok başına en yüksek ortalama işlem ücreti alan 0.09418116 BTC (yaklaşık 5.500 Dolar) firma olarak dikkat çekiyor.

Öte yandan Coin ATM Radar verileri, Georgia merkezli Bitcoin Depot’un dünyanın en büyük kripto para ATM operatörü olduğunu ve bu anlamda Çinli firmaları geride bıraktığını gösteriyor. İlginçtir ki; kripto para ATM operatörlerinin çoğu, Çin’in kripto para faaliyetlerini yasaklamasından sonra daha çok Amerikan şirketleri tarafından yönetiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasalarındaki Ani Düşüş 24 Saat İçinde 300 Milyar Dolarlık Kayba Neden Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend