2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Devinin, Haziran’da Çok Sayıda Bitcoin Sattığı Ortaya Çıktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Büyük bir kripto madencilik firması olan Core Scientific’in, kripto piyasasında yaşanan dik düşüş nedeniyle Bitcoin varlıklarının çoğunu Haziran ayında sattığı ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Haberlerimizi yakında takip eden okuyucularımız için bu bir sürpriz değil zira Haziran başından beri üç farklı haberde Bitcoin madencilerinin satış yapıyor olabileceğini yazmıştık.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Core Scientific’in yayınladığı aylık rapora göre, geçtiğimiz ay 167 milyon dolara toplam 7202 adet dijital varlık satışı yapıldı ve bu satışlar neticesinde bilançosundaki Bitcoin varlıklarında %79’luk bir düşüş yaşandı. Austin, Teksas merkezli şirket şu anda 1959 adet dijital varlığa sahip durumda.

Kripto madencileri, borçlarını ödemek ve birkaç ay önce boğa koşusu sırasında satın aldıkları pahalı madencilik makinelerinin ödemelerini tamamlamak için mücadele veriyor. Bitcoin on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini yaşadığından, operasyonel maliyetler bazı madenciler için madencilik gelirini aştı.

Terra ve benzeri yüksek profilli kripto çöküşleri de sektörü hırpalıyor.

Core Scientific’in CEO’su Mike Levitt, “Sermaye piyasaları zayıflıyor, faiz oranları yükseliyor ve eşi görülmemiş bir enflasyonla yaşıyoruz. Sektörümüz muazzam bir baskı yaşıyor” dedi.

2017 yılında kurulan Core Scientific, en son yayınladığı rapora göre, 30 Haziran itibariyle tüm Bitcoin blok zinciri ağını güvence altına alan 180.000 sunucu ve mevcut bilgi işlem gücünün yaklaşık %10’u ile dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden biridir.

Halka açık madencilik şirketleri, genellikle çıkardıkları Bitcoin’lerinin büyük çoğunluğunu, kripto paraları doğrudan tutmadan onlara yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bir aracı olarak işlev görürler. Bazı firmalar, Bitcoin zamanla değer kazandıkça, büyük Bitcoin varlıklarının uzun vadede bilançolarını artıracağına inanıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin ile Tesla Otomobil Almak Elektrikli Araçların Üretim Amaçlarına Aykırı Olabilir

Marathon Digital Holdings ve Hut 8 Mining gibi Bitcoin biriktiren halka açık madenciler şimdiye kadar hiç Bitcoin satmamış olsa da, diğerleri ayakta kalmak için büyük satışlara başladı. Kanadalı kripto madencisi Bitfarms, Haziran ayında çıkardığı Bitcoinlerin yaklaşık yarısını sattı ve gelirin bir kısmını borç ödemek için kullanırken, Riot Blockchain bu yılın başlarında ilk satışını yaptı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar