15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Şirketi Canaan’ın Hisse Fiyatında %13 Düşüş Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’de yaşanan fiyat artışlarına rağmen Canaan’ın gelirleri hala çok düşük seviyelerde kalmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Canaan, Bitcoin madenciliği donanımı yapıyor.
  • Bugün, 2020 yılının üçüncü çeyrek raporu açıklandı ve şirket, kayıp bildirdi.
  • Ancak, aynı zamanda, ürünlerine olan talebin son zamanlarda arttığını dile getirdi.

Geçen yıl Bitcoin madenciliği donanımı arenasına giriş yapan Canaan firması, ABD’deki 90 milyon Dolarlık başarılı bir halka arz sürecinin ardından adeta bir yıldız gibi parlıyordu. Nasdaq borsasında listelenen ilk kripto para şirketi olmuştu.

Binance indirim kodu

Bu yıl, Bitcoin’in fiyat artışlarına rağmen entegre devre üreticisi için bir hayli zor geçti. Hisse senedinin fiyatı, üçüncü çeyrek kazanç raporunun yayınlanmasının ardından dünkü kapanışa göre %13’ün üzerinde düşüşle 5.00 Dolara geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mart Ayından İtibaren Düşüş Başladı

Mart ayına kadar Canaan için işler çok daha parlak görünüyordu. Ancak Cayman Adaları menşeli Çin şirketi, aynı süreçte, ABD’de bir toplu davaya konu oldu. Hissedarlar tarafından güvenlik yasasını ihlal etmekle suçlanan firma, COVID-19 salgınının da dünyayı kasıp kavurduğu bu süreçte son derece sıkıntılı günler geçirdi.

27 Mayıs ile 13 Kasım tarihleri arasında, Canaan’ın hisse senedi fiyatı 3.00 Dolara yaklaşmadı.

Güçlü bir Kasım ayının ardından ve dünkü üç aylık kazanç raporlarının açıklanmasının öncesinde, entegre devre üreticisinin daha iyi günler beklediğine dair umutlar yüksekti. Ancak şirket, geçen yılın aynı dönemine göre gelirinde %76 düşüş yaşadığını ve 2020 yılının üçüncü çeyreği için de zarar ettiğini bildirdi. Tüm umutlu hava bu haberlerle birlikte yerini kara bulutlara bıraktı.

Dördüncü Çeyrekte İşler Düzelebilir

Canaan’ın Finans Direktörü Quanfu Hong ise gümüş bir astar buldu. COVID-19 salgınının üretim kapasitelerini düşürdüğünü belirten Hong, “Ancak piyasadaki madencilik makinelerine olan talep üçüncü çeyrekte toparlanmaya devam etti ve çok sayıda ön satış siparişi aldık. 2020’nin dördüncü çeyreğinde bu siparişlerin hayata geçirilmesi planlanıyor.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Ortalama İşlem Değeri 2017 Seviyelerine Dönüyor

1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar süren 2020’nin üçüncü çeyreğinde, Bitcoin 9.225 Dolar’dan %17 artış yaşayarak 10.791 Dolara çıktı. Şimdiye kadar dördüncü çeyrekte ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya çalışıyor.

Canaan, Bitcoin için iyi olan şeyin kendi işi için de iyi olmasını umuyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar