26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Zorluğu %7.3 Oranında Yükseldi: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ağı, Çin’deki madencilik baskısının neden olduğu art arda düşüşlerden kurtuluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencilik zorluğu %7.3 oranında yükseldi.
  • Bu, Bitcoin madencileri arasında artık daha fazla rekabet olduğu anlamına geliyor.
  • Bu yükseliş, iki aylık art arda düşüşlerden sonra ikinci pozitif büyüme olarak kaydedildi.

BTC.com verilerine göre, Bitcoin madencilik zorluğu %7.3 oranında yükseldi. Bu yükseliş, Çin’deki madencilik baskısının Bitcoin hash oranını %55 oranında düşürmesinden ve zorluk seviyesini yarıya indirmesinden bu yana ikinci pozitif büyüme olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madencilik Zorluğu Nedir?

Bitcoin madencilik zorluğu, Bitcoin madenciliği için ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu ölçen bir birimdir. Blok zinciri, ağı destekleyen değişken hesaplama gücü miktarını hesaba katmak için her 2016 bloğun çıkarılmasından sonra, yaklaşık iki haftada bir, zorluğu otomatik olarak ayarlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugünkü zorluk ayarlaması, art arda ikinci pozitif yükseliş olarak kaydedildi. 31 Temmuz’daki son düzenlemeden sonra Bitcoin madenciliği %6 daha zor hale gelmişti.

Bitcoin madencilik zorluğu, Mayıs ayının ortasında başlayan Çin’deki endüstri baskısının ardından keskin bir şekilde düşüşe geçti. 3 Temmuz’da, Bitcoin madenciliği, kripto paranın 12 yıllık tarihindeki en büyük zorluk kaybını yaşayarak %28 oranında düştü. O tarihte Toronto merkezli Bitfarms’ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon’un yaptığı bir analize göre, neredeyse tüm Çinli madenciler aynı süreçte faaliyetlerini durdurmuştu.

Çin’deki Kripto Baskısı ve Bitcoin Madenciliği

Çin’deki endüstri baskısı, madencilik zorluğu ayarlamasını çok etkiledi çünkü bazı tahminlere göre Çinli madenciler Bitcoin ağındaki hash oranının %65’ini kontrol ediyordu. Çin hükümeti, madencileri Mayıs ve Haziran aylarında işletmelerini kapatmaya zorlamadan önce, Bitcoin’in ortalama hash oranı 15 Nisan’da 198 EH/s ile tarihi zirvesine ulaşmıştı. Ancak Çin’deki baskının ardından hash oranı 89 EH/s’ye kadar düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin Madenciliğindeki Çöküşün Ardından Çin’deki Hidroelektrik Santralleri Satışa Çıkarılıyor

Bugünkü zorluk ayarlaması ve 31 Temmuz’daki bir önceki ayarlama, artık daha fazla madencinin tekrar faaliyetlerini başlattığını ve ağda online hale geldiğini gösteriyor. Hash oranı da bugün 106 EH/s seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar