15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Zorluğu Artmaya Devam Ediyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin madencilik zorluğu, art arda yedinci kez artış yaşadı. Bu, 2019 yılından bu yana ilk kez gerçekleşiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencilik zorluğu üst üste yedinci kez yükseldi.
  • Bu, 2019 yılından bu yana bir ilk.

Bitcoin madencilik zorluğu %1 oranında yükseldi. Bu, her ne kadar büyük bir artış olmasa da; Temmuz ayının sonundan bu yana art arda yedinci artış anlamına geliyor. Arcane Research’e göre en son 2019 yılında böyle bir artış rallisi yaşanmıştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madencilik Zorluğu Nedir?

Bitcoin madencilik zorluğu, Bitcoin madenciliği için ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu ölçen bir birimdir. Blok zinciri, ağı destekleyen değişken hesaplama gücü miktarını hesaba katmak için her 2016 bloğun çıkarılmasından sonra, yaklaşık iki haftada bir, zorluğu otomatik olarak ayarlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan son altı aydaki Bitcoin hash oranı, Bitcoin fiyatı ile oldukça iyi bir korelasyon gösteriyor. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.804 Dolara ulaşmasından yaklaşık bir ay sonra hash oranı da zirveye ulaşmıştı. Ardından Bitcoin fiyatının düşmesi ile birlikte hash oranı da düşüşe geçti.

Bitcoin Madenciliği ve Çin

Başka bir açıdan bakıldığında Bitcoin madenciliği, Çin’deki madencilik yasaklarının ardından yaz ayları boyunca son derece kârlı bir iş oldu. ABD ve başka yerlerde bulunan madenciler, sektördeki azalan rekabetin faydalarını gördü.

Arcane Research, konu ile ilgili yayınladığı raporda, “2021, Bitcoin madencileri için mükemmel bir yıl oldu. Süper kârlar son zamanlarda arttı ve yakında da durulacak gibi görünmüyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar