12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Zorluğu, Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez %6 Oranında Arttı: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Art arda gelen dört düşüşün ardından Bitcoin madencilik zorluğu nihayet artıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin madencilik zorluğunda %6 oranında artış yaşandı.
  • Madencilik zorluğu, Çin’de başlayan düzenleyici baskılarla birlikte Mayıs ayından bu yana geriliyordu.

BTC.com’daki verilere göre, kripto para madenciliğinin ne kadar zor olduğunun bir ölçüsü olan Bitcoin’deki zorluk seviyesi %6 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madencilik Zorluğu Nedir?

Bu, kripto para madenciliğindeki çöküşün Mayıs ayında başlamasından bu yana gelen ilk olumlu haber. Çin’den gelen Bitcoin karşıtı madencilik düzenlemesiyle hızlanan çöküş, art arda dört kez zorluk düşüşüne neden oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin madenciliği zorluğu, ağdaki işlemleri doğrulayarak Bitcoin kazanmak için ne kadar bilgisayar gücünün gerekli olduğunu ölçen bir birimdir.

Ağ, madenciler arasındaki rekabeti yansıtmak için zorluğu iki haftada bir otomatik olarak ayarlar. Madenciler Bitcoin kazanmaya çalıştıkça Bitcoin madenciliği daha da zorlaşır.

Bitcoin madencilik zorluğu, %21.53 oranı ile Mayıs ortasında zirve noktasına ulaştı. Ancak o zamandan bu yana da sürekli olarak düşüş eğiliminde oldu.

Çin’deki Endüstri Baskısının Bitcoin Madencilik Zorluğu Üzerindeki Etkisi

Bitcoin madencilik zorluğu, ağın hash oranının yaklaşık %65’ini elinde bulunduran Çinli madencilerin, ülkedeki Bitcoin madenciliği kısıtlamaları ile mücadele etmeye başlamasının ardından Haziran ve Temmuz aylarında sürekli olarak düştü.

3 Temmuz’da Bitcoin madencilik zorluğu %28 oranında geriledi. 18 Temmuz’da yapılan bir sonraki düzenlemede de %4.81’lik bir düşüş gözlendi.

Toronto merkezli Bitfarms’ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon söz konusu madencilik zorluğu düşüşü ile ilgili yaptığı açıklamalarda, ağ üzerindeki verilerin neredeyse tüm Çin hash gücünün çevrimdışı olduğunu gösterdiğini belirtti.

Bugün yaşanan olumlu düzenleme ise bu makinelerin bazılarının yakın zamanda tekrar çevrimiçi hale geldiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar