30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Madencilik Zorluğu, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin madenciliği zorluğu, üç yıldaki en büyük artışı kaydetti ve 25 trilyonun üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Madencilik zorluğu %21.5’ten fazla artarken; Bitcoin madenciliği yapmak artık her zamankinden daha zor.
  • Bu, Ekim 2017’den bu yana görülen en büyük artış.

BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin madenciliği zorluğu 25 trilyonun üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Nedir?

Bitcoin madenciliği zorluğu, yeni kripto paralar üretmek için gereken hesaplama kaynaklarının miktarının göreceli bir ölçüsüdür. Bu değer, önceki 2016 bloğun ne kadar hızlı bulunduğuna bağlı olarak, her 2016 bloktan sonra veya kabaca her 14 günde bir, artar veya azalır.

Normalde, ortalama blok üretim aralığı 10 dakika olarak tasarlanmıştır. Ancak, son dönemde bu süreç hızlanmış ve blok üretim aralığı 8.21 dakikaya kadar düşmüştü. Bu, aynı zamanda, ağa daha fazla hash rate (işlemler için kullanılan birleşik hesaplama gücü) gönderildiği ve madenciler arasındaki rekabetin arttığı anlamına geliyor.

Bu haftanın başlarında, Bitcoin ağındaki hash rate, 178 TH / s’nin üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Madencilik Rekabetinin Artması ve BTC Fiyatının Düşmesi, Bitcoin Madencilerinin Gelirlerini Etkileyecek

Bitcoin madenciliğindeki rekabetin artması ve Bitcoin fiyatının 50.000 Doların altına düşmesiyle, madencilik zorluğundaki artışın Bitcoin madencilerinin gelirini olumsuz anlamda etkilemesi muhtemeldir.

Bununla birlikte, kullanıcılar için ise iyi haberler var: Daha hızlı blok üretim aralığı mempool’u temizlemeye şimdiden yardımcı oldu. Bu, BTC’de takılı kalan işlemlerinizin kısa süre içerisinde onaylanacağı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar