27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin, Mayıs Ayındaki Çöküşten Bu Yana İlk Kez 46.000 Dolar Fiyatına Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen haftaya göre %15 artış yaşayan Bitcoin, son üç ayda kaybettiği fiyat seviyesini istikrarlı bir şekilde geri kazanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı bu sabah 46.000 Doları aşmayı başardı.
  • Bu, kripto paranın 16 Mayıs tarihinden bu yana kaydettiği en yüksek fiyat seviyesi olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin’in fiyatı bu sabah 46.000 Doları aşmayı başardı. Bu, kripto paranın 16 Mayıs tarihinden bu yana kaydettiği en yüksek fiyat seviyesi olarak dikkat çekiyor. Lider kripto para, şu anlarda ise 45.800 Dolar seviyesine geri çekildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in Zorlu Yolculuğu

CoinGecko’ya göre, Bitcoin fiyatı, Ekim 2020’den Mayıs 2021 başına kadar istikrarlı bir şekilde yükseldi. BTC, 14 Nisan’da ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.805 Doları gördü. Bununla birlikte, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bırakma kararı ve Çin’de artan endüstri baskısı nedeniyle Bitcoin, Mayıs ortasından itibaren ciddi bir düşüş rallisi yaşamaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Lider kripto para geçen ay birçok kez 30.000 Doların altını gördü. Bu testlere rağmen BTC, son 30 günde yaklaşık %36 fiyat artışı yaşayarak dipten çıkmayı başardı.

Kripto Para Piyasası Genel Anlamda Yükseliyor

İkinci en büyük kripto para Ethereum da hafta sonu önemli seviyede değer kazandı. Kripto para Mayıs ayından bu yana ilk kez Cumartesi günü erken saatlerde 3.000 Dolara ulaşırken; şimdilerde ise 3.180 Dolar fiyatına kadar yükselmeyi başardı. ETH son yedi günde %24 değer kazanarak etkileyici bir performans sergiledi.

Bu arada, Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni de son 24 saatte %18 değer kazandı ve 66 Dolar fiyatına ulaşarak önemli bir performans gösterdi. ICP, geçtiğimiz hafta genelinde ise %61’lik bir fiyat artışı yaşadı ve bu anlamda neredeyse diğer tüm kripto paraları geride bıraktı. CoinGecko’ya göre, ICP tokeni şu anda piyasa değerine göre 16. sırada yer alıyor. İlk 100 kripto para arasından sadece piyasa değerine göre 92. sırada yer alan Ravencoin, ICP’den daha iyi bir hafta geçirdi: Ravencoin, neredeyse %70’lik fiyat artışı yakalayarak 0.107 Dolara yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar