8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin, Metaverse, Ethereum: 2022 Yılı Kripto Paralara Neler Getirecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2022 yılı, 2021 yılının yarısı kadar bile olaylı geçse, bu kripto para dünyası için büyük beklentiler anlamına gelebilir. 2022 yılında gerçekleşebilecek beş olayı listeledik.

Binance indirim kodu

Ethereum bir Proof of Stake tokeni haline gelecek mi? El Salvador dışındaki ülkeler de Bitcoin’i resmi para birimi haline getirebilir mi? Metaverse’ün geleceği nasıl görünüyor?

Binance indirim kodu

Ethereum: Proof of Stake Geçişi Olacak Mı?’

Ethereum’u takip eden yatırımcılar için bu kavramlar hiç de yabancı değildir. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, oldukça fazla enerji gerektiren Proof of Work mekanizması yerine Proof of Stake’e geçiş yapmak istiyor. Bu geçiş ile birlikte işlem ücretleri daha ucuz olmakla kalmayacak, Ethereum tokenlerini stake etme imkanı da doğacak. Buna ek olarak enerji kullanımı da büyük oranda azalacak. Ancak altcoinin söz konusu geçiş dönemi pek de basit değil.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz yıl geliştirici ekibinin üç önemli güncelleme yayınlaması ile birlikte yeni değişiklikler için zaten zemin hazırlanmıştı. Aralık ayındaki zorluk bombasının yeniden ertelenmesi ile birlikte Ethereum 2.0 güncellemesi de birkaç ay öteye atıldı. Buna rağmen, staking yapmak isteyen kişiler, Beacon Chain ağında halihazırda Ethereum tokeni depolayabiliyor.

Analistlere göre altcoin Proof of Stake mekanizmasına geçişi tamamlamayı başarırsa, bu büyük bir adım olarak değerlendirilecektir. Bu sayede ETH, diğer coinler ile arasında artan rekabeti yeniden eski haline döndürebilir.

Bitcoin Diğer Ülkelerde de Resmi Para Birimi Haline Gelebilir mi?

El Salvador 2021 yılında oldukça cesur bir adım atmıştı. Orta Amerika ülkesi, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olma unvanına kavuşmuştu. Bu gelişme ile birlikte BTC, Amerikan doları ile birlikte ülkede resmi ödeme araçlarından birine dönüştü. Ülkenin tartışma konusu olan başkanı Nayib Bukele, kimilerince bu adım ile birlikte riskli bir hamle yaptı. Bukele, zaten halihazırda yoksul bir ülkenin hazinesine, yüksek volalitesiyle tanınan bir dijital para birimi ekledi. Bu hamlenin nasıl bir sonuç vereceğini önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Bitcoin fiyatının yükseliş yaşamaya devam etmesi durumunda El Salvador da tabii ki büyük bir kar sağlayabilir.

İlgili Haber:  Ethereum En Yüksek Seviyelerin Ardından %7 Düştü

Buna ek olarak, diğer bazı ülkelerin de El Salvador’u takip edebileceği konuşuluyor. Arjantin ya da Venezuela gibi ekonomik olarak sallantıda olan ülkeler, zaten şu anda resmi olarak olmasa da büyük BTC’yi pratikte bir ödeme yöntemi olarak kullanıyorlar. El Salvador’un bu ülkelere iyi bir örnek olması durumunda bu ülkeler de benzer bir adım atabilir.

Buna rağmen Bukele’nin bu hamlesinin tabii ki geri tepme ihtimali de bulunuyor. Bitcoin fiyatının daha büyük düşüşler ile karşılaşması durumunda El Salvador hazinesi büyük oranda zarar görebilir. Önümüzdeki yılın El Salvador için heyecan verici geçmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar