25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin, Metaverse, Ethereum: 2022 Yılı Kripto Paralara Neler Getirecek?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

2022 yılı, 2021 yılının yarısı kadar bile olaylı geçse, bu kripto para dünyası için büyük beklentiler anlamına gelebilir. 2022 yılında gerçekleşebilecek beş olayı listeledik.

Binance indirim kodu

Ethereum bir Proof of Stake tokeni haline gelecek mi? El Salvador dışındaki ülkeler de Bitcoin’i resmi para birimi haline getirebilir mi? Metaverse’ün geleceği nasıl görünüyor?

Binance indirim kodu

Ethereum: Proof of Stake Geçişi Olacak Mı?’

Ethereum’u takip eden yatırımcılar için bu kavramlar hiç de yabancı değildir. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, oldukça fazla enerji gerektiren Proof of Work mekanizması yerine Proof of Stake’e geçiş yapmak istiyor. Bu geçiş ile birlikte işlem ücretleri daha ucuz olmakla kalmayacak, Ethereum tokenlerini stake etme imkanı da doğacak. Buna ek olarak enerji kullanımı da büyük oranda azalacak. Ancak altcoinin söz konusu geçiş dönemi pek de basit değil.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Geçtiğimiz yıl geliştirici ekibinin üç önemli güncelleme yayınlaması ile birlikte yeni değişiklikler için zaten zemin hazırlanmıştı. Aralık ayındaki zorluk bombasının yeniden ertelenmesi ile birlikte Ethereum 2.0 güncellemesi de birkaç ay öteye atıldı. Buna rağmen, staking yapmak isteyen kişiler, Beacon Chain ağında halihazırda Ethereum tokeni depolayabiliyor.

Analistlere göre altcoin Proof of Stake mekanizmasına geçişi tamamlamayı başarırsa, bu büyük bir adım olarak değerlendirilecektir. Bu sayede ETH, diğer coinler ile arasında artan rekabeti yeniden eski haline döndürebilir.

Bitcoin Diğer Ülkelerde de Resmi Para Birimi Haline Gelebilir mi?

El Salvador 2021 yılında oldukça cesur bir adım atmıştı. Orta Amerika ülkesi, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olma unvanına kavuşmuştu. Bu gelişme ile birlikte BTC, Amerikan doları ile birlikte ülkede resmi ödeme araçlarından birine dönüştü. Ülkenin tartışma konusu olan başkanı Nayib Bukele, kimilerince bu adım ile birlikte riskli bir hamle yaptı. Bukele, zaten halihazırda yoksul bir ülkenin hazinesine, yüksek volalitesiyle tanınan bir dijital para birimi ekledi. Bu hamlenin nasıl bir sonuç vereceğini önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Bitcoin fiyatının yükseliş yaşamaya devam etmesi durumunda El Salvador da tabii ki büyük bir kar sağlayabilir.

İlgili Haber:  Ukrayna’daki Kamu Çalışanları, 2.67 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Buna ek olarak, diğer bazı ülkelerin de El Salvador’u takip edebileceği konuşuluyor. Arjantin ya da Venezuela gibi ekonomik olarak sallantıda olan ülkeler, zaten şu anda resmi olarak olmasa da büyük BTC’yi pratikte bir ödeme yöntemi olarak kullanıyorlar. El Salvador’un bu ülkelere iyi bir örnek olması durumunda bu ülkeler de benzer bir adım atabilir.

Buna rağmen Bukele’nin bu hamlesinin tabii ki geri tepme ihtimali de bulunuyor. Bitcoin fiyatının daha büyük düşüşler ile karşılaşması durumunda El Salvador hazinesi büyük oranda zarar görebilir. Önümüzdeki yılın El Salvador için heyecan verici geçmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend