22 Mayıs 2022, Pazar
20.7 C
İstanbul

Bitcoin mi Altın mı? Ray Dalio İçin Cevap Hala Aynı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü yatırımcı hala altını tercih etmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ray Dalio, geleneksel olarak büyük bir Bitcoin hayranı değildir.
  • Yatırımcı bugün yaptığı açıklamalarda Bitcoin için “altını çeşitlendiren” bir alternatif olabileceğini söyledi.
  • Ancak yine de altını Bitcoin’e tercih etmeye devam ediyor.

Belki de ünlü yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin konusundaki duruşunu biraz da olsa yumuşatıyor.

Binance indirim kodu

Bugün yapılan Reddit Ask Me Anything oturumunda, hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio’ya, Bitcoin’in ABD para sisteminin neden olduğu ekonomik eşitsizliğe karşı bir cevap olup olmadığı soruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin Çeşitlendirme İşlevi Görebilir”

Dalio, soruyu biraz bağlamından kopararak, bireysel yatırımcıların varlıklarını korumak için neler yapabileceklerine odaklandı; ve kendisi gibi olan milyarderlere ayak uydurdu. Tek yol: Biraz Bitcoin satın alın.

“Bitcoin ve diğer bazı dijital para birimlerinin, son on yılda kendilerini altın benzeri varlıklar için ilginç alternatifler haline getirdiğini düşünüyorum.” diyerek söze başlayan Dalio, “Bu nedenle, altın ve diğer varlıklarının depolanması için Bitcoin gibi kripto paralar bir çeşitlendirme işlevi görebilir.” dedi.

Ona göre, “Asıl mesele, bu tür varlıklardan, hisse senetleri de dahil olmak üzere, bazılarına sahip olmaktır. Portföyüne katılmak ve aralarında çeşitlendirmek. Yeterince insan bunu yapmıyor.”

Dalio, Geçtiğimiz Ay, Bitcoin’in Büyük Bir Değer Deposu Olmadığını Savunmuştu

Geçen ay yaptığı açıklamalarda ise Dalio, Bitcoin’in yüksek oynaklığı ve hükümetler tarafından yasadışı ilan edilme potansiyeli nedeniyle büyük bir değer deposu olmadığını öne sürmüştü. Ancak aynı zamanda, “Bitcoin ile ilgili bir şeyleri gözden kaçırıyor olabilirim, bu yüzden düzeltilmeyi çok isterim.” diye de eklemişti.

Dalio’nun son yorumları, Bitcoin’in faydasını kesinlikle enflasyonist bir önlem olarak kabul ediyor, ancak geçen hafta altının erdemlerine karar veren ve Bitcoin’i “uzun vadeli olamayacak kadar değişken” olarak nitelendiren milyarder Steve Forbes ile aynı kampta olmaya halen daha oldukça yakın.

İlgili Haber:  Toplam Bitcoin Arzının %10'u 10 Yıldır Hareket Etmedi

Dalio, altın ile ilgili olarak ise, “Merkez bankalarının işlem yapmaya çalıştıklarında tutmak ve değer vermek isteyecekleri şeyler için daha güçlü bir tercihim var.” diyor.

Bu da onun hala altını Bitcoin’e tercih ettiğini gösteriyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar