5 Ekim 2022, Çarşamba
18.7 C
İstanbul

Bitcoin Milyarderi Beklenmedik Şekilde Hayatını Kaybetti: Milyarlarca Dolarlık Miras Kaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük bir Bitcoin balinası ani bir şekilde vefat etti ve gerisinde iddialara göre 2 milyar dolardan fazla değere sahip olan BTC’yi miras olarak bıraktı.

Binance indirim kodu

Romanya vatandaşı Mircea Popescu, yerel haberlere göre Kosta Rika kıyılarında boğularak hayatını kaybetti. Popescu’nun 41 yaşında olduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Yerel haber kaynaklarına göre Popescu Playa Hermosa kıyılarında akıntıya kapılarak yaşamını yitirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin milyarderinin ölümünün ardından gerisinde bıraktığı devasa BTC servetine ne olacağı tartışmaları başladı.

Popescu 2012 Yılında MPEx Adında Bir Bitcoin Borsası Kurmuştu

2012 yılında MPEx adında bir Bitcoin borsası kurmasıyla tanınan Popescu, kripto para dünyasında “Bitcoin toksisitesinin babası” lakabıyla da bilinen tartışmalı bir figürdü. Kendisi hakkında yapılan haberlere göre bu borsa erken dönem Bitcoin halka arzları için önemli bir toplanma alanıydı ve bununla beraber de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) da dikkatini çekmişti. Popescu, cinsiyetçi, ön yargılı ve anti-semitik görüşleri olan biri olarak tanınmasına karşın Bitcoin’in yayılmasını ısrarlı bir şekilde savunuyordu.

Popescu’nun kendisi 1 milyon adet Bitcoin’i olduğunu iddia etmesine rağmen tahminlere göre bu sayının on binler ile sınırlı olduğu düşünülüyor.

Mircea Popescu Bitcoin’in Yazılımsal Olarak Fazla Değiştirilmemesi Gerektiğini Savunan Tutucu Kesimdendi

Popescu Bitcoin’in erken dönemlerinde Trilema isimli blog oluşturmuştu. Popescu’nun görüşlerine göre Bitcoin bağımsız kalmalı ve yazılımına getirilen değişiklikler de yalnızca sınırlı bir kapsama sahip olmalıydı. Ayrıca ünlü milyarder altcoinlerin de hiçbir zaman Bitcoin ile yarışamayacağını düşünüyordu.

Mircea Popescu ayrıca kripto paralar konusundaki birçok dolandırıcılık vakasını da önceden tahmin edip insanları uyarmasıyla tanınıyordu. Ayrıca XRP dağıtıcısı Ripple hakkında da olumsuz görüşlere sahipti. Popescu Bitcoin Savings & Trust adı altında faaliyet gösteren bir ponzi şeması hakkında da yatırımcıları uyarmıştı.

Bitcoin Savings & Trust, Trendon Shavers tarafından 2011 yılında kurulmuştu ve müşterilerine haftalık %7 gibi inanması güç getiriler sağladığını iddia ediyordu. Şirkete 500.000 BTC’nin üstünde kripto para yatırıldı. Bir süre sonra müşterilerine karlarını dağıtamamaya başlayan Shavers temerrüde düştüğünü açıkladı ve ortadan kayboldu.

Mircea Popescu’nun 2 milyardan fazla dolarlık mirasına ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar