1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Milyarderi İşadamlarından Dolar Enflasyonu Uyarısı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin milyarderleri Ricardo B. Salinas ve Orlando Bravo, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında ABD dolarının enflasyonunun tehlikeleri hakkında uyarılarda bulundular.

Binance indirim kodu

Meksika’da Banco Azteca bankasının sahibi Salinas yaptığı açıklamada, “Fiat’a karşı büyük bir kinim var, buna fiat dolandırıcılığı diyorum” dedi. Salinas, 1980’lerde Meksika’da genç bir MBA mezunu olarak maaşının altı yıllık bir süre içinde ayda yaklaşık 2.000 dolardan 20 dolara nasıl düştüğünün hikayesini anlattı ve bunu hiperenflasyon olarak tanımladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olan Salinas, likit portföyünün %60’ını Bitcoin’e ya da “Bitcoin hisselerine” yatırdığını söyledi. Salinas’ın 2020’deki Bitcoin yatırımı %10 civarlarındaydı. Salinas, tahvillerin çok kötü bir yatırım aracı olduğunu da ekledi.

Özel sermaye şirketi Thoma Bravo’nun kurucu ortağı Bravo ise, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen büyük emeklilik ve varlık fonlarından telefonlar aldığını söyledi.

Pandemi döneminde ekonomiye enjekte edilen 2 trilyon doları işaret ederek, “Yaşanılan enflasyonu öngörebilmek için ekonomist olmaya gerek yok. Tedarik zincirlerini ve jeopolitik meseleleri bahaneyi edebilirsiniz, ancak ekonomiye bu kadar çok para pompaladığınızda, o para birimini büyük ölçüde devalüe edeceğiniz açıktır” dedi.

Bitcoin konferansındaki bir panelde konuşan eski Softbank operasyon müdürü Marcelo Claure ise, kişisel servetinin %10’unu kripto yatırımlara yaptığını söyledi ve “Bitcoin’i servetimizi korumak için en güvenli yollardan biri olarak görmeye başlıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz sene Twitter CEO’su Jack Dorsey yakın zamanda yaşanacak global çaplı bir hiperenflasyona işaret etmiş ve Bitcoin’in doların yerini alacağını söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar