14 Ağustos 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Bitcoin Milyarderlerinin Sayısı 2012’den Bu Yana En Düşük Seviyesinde: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cüzdanlarında 1.000 BTC veya daha fazlasını tutan Bitcoin balinalarının sayısı 2012’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Peki bu kripto para için ne anlama geliyor?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 1.000 BTC veya daha fazlasını cüzdanlarında bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı 2012’den bu yana kaydedilen en düşük seviyesine geriledi.
  • 100 – 1.000 BTC arasında bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı ise son 5 ayda arttı.
  • Bitcoin, bu yıl dünya çapında bir dizi kurumsal yatırımcı tarafından istikrarlı bir şekilde benimsendi.

Bitcoin’in en büyük balinalarının sayısı tarihin en düşük seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Milyarderlerinin Sayısı Neden Düşüyor?

Blockchain gazetecisi Colin Wu, geçtiğimiz gün blockchain veri sitesi Glassnode’dan gelen verileri tweetledi. Bugün itibariyle, 1.000 Bitcoin veya daha fazlasını cüzdanlarında tutan Bitcoin adreslerinin sayısı 82 ve bu, 2012’den bu yana kaydedilen en düşük seviye.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En son 15 Aralık 2012 tarihinde en büyük Bitcoin balinalarının sayısı bu kadar düşüktü. O zamanlar Bitcoin 13.51 Dolar fiyatında idi ve yalnızca 81 adres, 1000’den fazla Bitcoin’i elinde tutuyordu.

Peki bu, Bitcoin balinalarının ölmekte olan bir tür olduğu anlamına mı geliyor? Pek değil. Wu’nun daha sonra Twitter’dan paylaştığı gibi, Sanbase’den gelen veriler de “100 ila 1.000 BTC arasında tutan Bitcoin adreslerinin sayısının son 5 ayda önemli ölçüde arttığını” gösteriyor.

100 Bitcoin’in bugün itibariyle 6 milyon Doların biraz üzerinde olduğu düşünüldüğünde; bu, bir Bitcoin balinası olarak kabul edilmek için fazlasıyla yeterli.

Bitcoin Fiyat Hareketliliği

Öte yandan Bitcoin, yılın başından bu yana devam eden dalgalı fiyat hareketini sürdürüyor. 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 Dolara ulaşan BTC, 20 Temmuz’da ise 2021’in en düşük seviyesi olan 29.807 Dolara kadar gerilemişti. Bitcoin fiyatı, o zamandan bu yana yükselmeye devam ediyor ve halihazırda tüm zamanların en yüksek seviyesine bir hayli yaklaşmış durumda.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Yatırım Ürünlerine Gösterilen İlgi Kasım Ayında Ciddi Seviyede Azaldı! BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Bitcoin fiyatı, şu dakikalarda 62.300 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar