9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Milyarderlerinin Sayısı 2012’den Bu Yana En Düşük Seviyesinde: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Önemli Gelişmeler

Cüzdanlarında 1.000 BTC veya daha fazlasını tutan Bitcoin balinalarının sayısı 2012’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Peki bu kripto para için ne anlama geliyor?

blank

Haberin Özeti

  • 1.000 BTC veya daha fazlasını cüzdanlarında bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı 2012’den bu yana kaydedilen en düşük seviyesine geriledi.
  • 100 – 1.000 BTC arasında bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı ise son 5 ayda arttı.
  • Bitcoin, bu yıl dünya çapında bir dizi kurumsal yatırımcı tarafından istikrarlı bir şekilde benimsendi.

Bitcoin’in en büyük balinalarının sayısı tarihin en düşük seviyelerine geriledi.

blank

Bitcoin Milyarderlerinin Sayısı Neden Düşüyor?

Blockchain gazetecisi Colin Wu, geçtiğimiz gün blockchain veri sitesi Glassnode’dan gelen verileri tweetledi. Bugün itibariyle, 1.000 Bitcoin veya daha fazlasını cüzdanlarında tutan Bitcoin adreslerinin sayısı 82 ve bu, 2012’den bu yana kaydedilen en düşük seviye.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

En son 15 Aralık 2012 tarihinde en büyük Bitcoin balinalarının sayısı bu kadar düşüktü. O zamanlar Bitcoin 13.51 Dolar fiyatında idi ve yalnızca 81 adres, 1000’den fazla Bitcoin’i elinde tutuyordu.

Peki bu, Bitcoin balinalarının ölmekte olan bir tür olduğu anlamına mı geliyor? Pek değil. Wu’nun daha sonra Twitter’dan paylaştığı gibi, Sanbase’den gelen veriler de “100 ila 1.000 BTC arasında tutan Bitcoin adreslerinin sayısının son 5 ayda önemli ölçüde arttığını” gösteriyor.

100 Bitcoin’in bugün itibariyle 6 milyon Doların biraz üzerinde olduğu düşünüldüğünde; bu, bir Bitcoin balinası olarak kabul edilmek için fazlasıyla yeterli.

Bitcoin Fiyat Hareketliliği

Öte yandan Bitcoin, yılın başından bu yana devam eden dalgalı fiyat hareketini sürdürüyor. 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 Dolara ulaşan BTC, 20 Temmuz’da ise 2021’in en düşük seviyesi olan 29.807 Dolara kadar gerilemişti. Bitcoin fiyatı, o zamandan bu yana yükselmeye devam ediyor ve halihazırda tüm zamanların en yüksek seviyesine bir hayli yaklaşmış durumda.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Aylık Kapanış Seviyesine Ulaşmak Üzere: Analistler Yanıldı mı?

Bitcoin fiyatı, şu dakikalarda 62.300 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend