Bitcoin Milyonerlerinin Sayısı 25.000’e Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Bitcoin, ABD Dolarından daha eşit bir servet dağılımına sahiptir; ancak kaç kişinin Bitcoin ile zengin olduğunu tespit etmek hayli zor bir hesaplama olabilir.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin, tüm zamanların en karlı finansal araçlarından biridir; ancak kaç kişinin bu şekilde zengin olduğunu takip etmek zordur.
  • Bir adresin tek sahipli olduğu varsayımı altında; bugün 25.000’e yakın Bitcoin milyoneri var.
  • Ayrıca, şu anda BTC’de 100 milyon Doların üzerinde varlık tutan 300’den fazla Bitcoin adresi bulunuyor.

Bitcoin milyonerlerini ölçmenin en basit yollarından biri; en az 1 milyon Dolar değerinde kripto para birimine sahip olan hesapların sayısına bakmaktır.

Bitcoin’in halka açık bir defteri olduğundan 1 milyon Dolardan fazla BTC içeren Bitcoin adreslerinin sayısını kontrol etmek yeterli olacaktır. Bitcoin’in 17.557 Dolar’lık mevcut fiyatı; en az 56.9 BTC’ye sahip olan herkesin Bitcoin milyoneri olarak kabul edilebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin’in Son İki Aydaki Ortalama Volatilitesi %2.93

Buy Bitcoin Worldwide’ın verilerine göre Bitcoin’in 60 günlük ortalama günlük volatilitesi %2.93. Bu, ortalama olarak, Bitcoin fiyatının son iki aydır her gün %2.93 oranında dalgalandığı anlamına gelir. Bu dalgalanma da hiç kuşkusuz Bitcoin milyonerlerinin sayısını etkileyebilir.

Bu anlamda yapılabilecek en sağlıklı yorum: 57 BTC’den fazlasını içeren herhangi bir adresin ya bir Bitcoin milyoneri ya da 1 milyon Dolardan fazla kullanıcı fonunu kontrol eden bir firma olduğu yönündedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Peki Kaç Bitcoin Milyoneri Var?

BitInfoCharts’tan gelen verilere göre, şu anda bakiyesi 1 milyon Dolar veya üzerinde olan 25.031 Bitcoin adresi bulunuyor. Bununla birlikte 1 milyon Dolardan fazla BTC içeren birkaç adresin aynı kişiye ait olabileceği gerçeğinden dolayı bu rakamın kabaca bir tahmin olduğu unutulmamalıdır.

Buna ek olarak, 100.000 Dolar değerinden fazla Bitcoin içeren 214.000 civarında adres ve en az 10.000 Dolar değerine sahip 1.140.331 adres bulunuyor. Genel olarak, BitInfoCharts tarafından izlenen 16 milyon adresten yalnızca %0.16’sı bugünün oranlarında milyoner olarak kabul edilebiliyor.

Karşılaştırma için, Amerika Birleşik Devletleri’nde net değeri 1 milyon Dolar veya daha fazla olan yaklaşık 18.6 milyon kişi vardır. Bu da yetişkin nüfusun yaklaşık %5.7’sine eşittir.

Bitcoin milyonerlerinin her 7.4’ünden yaklaşık biri 10 milyon Dolardan fazla Bitcoin’e sahipken, 100 milyon Dolardan fazla BTC içeren 300’ün üzerinde adres bulunuyor. Bunun ötesinde, 11 adresin ise şu anda Bitcoin milyarderi olarak tanımlandığı söylenebilir. Şu anda var olan en zengin adres, yaklaşık 2.47 milyar Dolar değerinde 141.452 BTC’ye sahip olan bir adrestir. Bu adres, Singapur merkezli kripto para borsası Huobi’nin soğuk cüzdanıdır; yani potansiyel olarak binlerce Huobi kullanıcısının mevduatlarından oluşmuştur.

Bu kadar az Bitcoin milyoneri bizlere gösteriyor ki; Bitcoin birçok para biriminden daha iyi bir dağıtım elde etmiş ve kripto servetinin daha eşit bir şekilde yayılmasına yardımcı olmuştur.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Vermont, BlockFi’nin Bitcoin Tasarruf Hesaplarına Karşı Dava Açan Dördüncü Eyalet Oldu

Vermont, BlockFi'nin faiz hesabına karşı soruşturma başlatan dördüncü eyalet oldu. Öncesinde de New Jersey, Alabama ve Teksas eyaletleri şirkete...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend