9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatının Nasıl 250.000 Dolara Yükselebileceğini Açıkladı!

Önemli Gelişmeler

Morgan Creek kurucusu Mark Yusko, CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, kendisinin Bitcoin ile ilgili tahmini olan 250.000 dolar seviyesinin sürpriz bir şekilde ortaya çıktığını açıkladı.

blank

Bitcoin Fiyatı Nasıl 250.000 Dolar Olur

Mark Yusko, CNBC’de katıldığı programın sunucusu olan Melissa Lee’ye yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “250.000 dolar dediğimde seviyeyi kafamdan uydurmadım. Bu seviye, BTC ile altının parasal piyasa değerlerinin eşitleneceği seviyedir.”

blank

Bununla birlikte Mark Yusko, Bitcoin’in piyasa değerinin altının parasal piyasa değerine ulaşması durumunda 250.000 dolar seviyesinde bulunacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Altının toplam piyasa değeri 10 trilyon dolar civarında bulunuyor. Takı ve diğer endüstriyel alanlar bu miktarın yarısına tekabül ederken diğer yarısı ise bu değerli metalin parasal değerine denk geliyor.

Yusko, BTC fiyatının dört yıl içerisinde kolaylıkla altın paritesine ulaşacağını ve 250.000 dolar seviyesine gelebileceğini söyledi.

Pazar günü kısa bir süreliğine 60.000 doları aşan BTC, bunun ardından yeniden yönünü aşağıya çevirmiş ve Bitstamp borsasında 55.870 dolara kadar gerilemişti. BTC fiyatı 10 Kasım tarihinde 69.044 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz hafta, Yusko, Bitcoin’in sınırlı arz miktarına atıfta bulunarak kendi boğa lehine tezini desteklemişti: “Madencilik işlemleri sayesinde önümüzdeki 140 yıl boyunca ne kadar BTC’nin madenden çıkarılabileceğini kestirebiliyoruz.

2019 yılında Yusko, BTC fiyatının uzun vadede 450.000 dolara kadar tırmanabileceğini öngörmüştü.

ARK Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood da daha önce yaptığı açıklamalarında BTC fiyatının 500.000 dolara kadar bir tırmanış gerçekleştireceğini düşündüğünü söylemişti.

Bununla birlikte bazı uzmanlar ise BTC fiyatının olası bir Bitcoin Spot ETF’sinin onaylanması durumunda yükseleceğine inanıyor. Daha önce ABD’de bir BTC ETF’si onaylanmıştı ancak söz konusu ETF bir vadeli işlemler ETF’siydi. Milyarder yatırımcı Mike Novogratz’ın tahminine göre yeni bir ETF 2022 yılında onaylanabilir.

İlgili Haber:  Ünlü CEO Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: 30.000 Dolar Seviyesi Savunulabilirse...

Limenya.com olarak daha önce yayınladığımız haberde bir analist, BTC fiyatı için 55.000 dolar ve 50.000 dolar seviyesinin kritik önem taşıdığını belirtmişti.

Şaka coinlerinde de BTC’ye paralel şekilde bir düşüş yaşanmıştı. Buna ek olarak Elon Musk ile Binance CEO’su CZ arasında, Binance üzerindeki Dogecoin çekimlerinin askıya alınmasına dair bir tartışma yaşandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend