8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatının Nasıl 250.000 Dolara Yükselebileceğini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Morgan Creek kurucusu Mark Yusko, CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, kendisinin Bitcoin ile ilgili tahmini olan 250.000 dolar seviyesinin sürpriz bir şekilde ortaya çıktığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Nasıl 250.000 Dolar Olur

Mark Yusko, CNBC’de katıldığı programın sunucusu olan Melissa Lee’ye yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “250.000 dolar dediğimde seviyeyi kafamdan uydurmadım. Bu seviye, BTC ile altının parasal piyasa değerlerinin eşitleneceği seviyedir.”

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Mark Yusko, Bitcoin’in piyasa değerinin altının parasal piyasa değerine ulaşması durumunda 250.000 dolar seviyesinde bulunacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altının toplam piyasa değeri 10 trilyon dolar civarında bulunuyor. Takı ve diğer endüstriyel alanlar bu miktarın yarısına tekabül ederken diğer yarısı ise bu değerli metalin parasal değerine denk geliyor.

Yusko, BTC fiyatının dört yıl içerisinde kolaylıkla altın paritesine ulaşacağını ve 250.000 dolar seviyesine gelebileceğini söyledi.

Pazar günü kısa bir süreliğine 60.000 doları aşan BTC, bunun ardından yeniden yönünü aşağıya çevirmiş ve Bitstamp borsasında 55.870 dolara kadar gerilemişti. BTC fiyatı 10 Kasım tarihinde 69.044 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz hafta, Yusko, Bitcoin’in sınırlı arz miktarına atıfta bulunarak kendi boğa lehine tezini desteklemişti: “Madencilik işlemleri sayesinde önümüzdeki 140 yıl boyunca ne kadar BTC’nin madenden çıkarılabileceğini kestirebiliyoruz.

2019 yılında Yusko, BTC fiyatının uzun vadede 450.000 dolara kadar tırmanabileceğini öngörmüştü.

ARK Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood da daha önce yaptığı açıklamalarında BTC fiyatının 500.000 dolara kadar bir tırmanış gerçekleştireceğini düşündüğünü söylemişti.

Bununla birlikte bazı uzmanlar ise BTC fiyatının olası bir Bitcoin Spot ETF’sinin onaylanması durumunda yükseleceğine inanıyor. Daha önce ABD’de bir BTC ETF’si onaylanmıştı ancak söz konusu ETF bir vadeli işlemler ETF’siydi. Milyarder yatırımcı Mike Novogratz’ın tahminine göre yeni bir ETF 2022 yılında onaylanabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Limenya.com olarak daha önce yayınladığımız haberde bir analist, BTC fiyatı için 55.000 dolar ve 50.000 dolar seviyesinin kritik önem taşıdığını belirtmişti.

Şaka coinlerinde de BTC’ye paralel şekilde bir düşüş yaşanmıştı. Buna ek olarak Elon Musk ile Binance CEO’su CZ arasında, Binance üzerindeki Dogecoin çekimlerinin askıya alınmasına dair bir tartışma yaşandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar