3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Ocak 2018 Seviyesine Ulaştıkça İşlem Ücretleri de Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti dün 14 Dolar seviyesine kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin işlem ücretleri, Bitcoin fiyatının yükselmesi ile birlikte artıyor.
  • Ağda daha fazla etkinlik olduğu sürece işlem ücretleri de yükselir.
  • İşlem ücretleri Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde kaydedildi.

Bitcoin fiyatı bugün Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Dünya çapındaki Bitcoin yatırımcıları için bu güzel bir haber olurken; BitInfoCharts.com’dan alınan verilere göre Bitcoin işlem ücretlerinin de Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldiği öğrenildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti artık 13 Dolar. 17 Ekim tarihinde bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti yarı makul bir fiyat olarak 1.5 Dolar’dı. Bu, bir Bitcoin işleminin ortalama maliyetinin iki haftadan kısa bir süre içinde yaklaşık dokuz kat arttığı anlamına geliyor.

Ocak 2018’de Ne Olmuştu?

Peki, Ocak 2018’de ne olduğunu hatırlıyor musunuz? Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolara ulaşmıştı. Bu Bitcoin tarihinin en önemli zamanlarıydı.

Bitcoin, şu anda da bir başka önemli zamandan geçiyor. Bugün, Bitcoin’in değeri Ocak 2018’den bu yana eşi benzeri görülmemiş bir seviye olan 14.000 dolar’ın üzerine çıktı. Yalnızca bu ay Bitcoin seviyesinde yaklaşık 3.500 dolarlık bir artış gerçekleşti.

Bitcoin ücretleri, ağdaki patlamanın bir işareti olarak görülebilir. İşlemleri yapmak için gerekli mevcut madenci sayısı, insanların işlemlerini gerçekleştirmek için yeterli olmadığında Bitcoin işlem ücretleri de artar.

Bitcoin Madencileri Neden Ücret Arttırır?

Bu serbest piyasada, madenciler artan faaliyeti telafi etmek adına ücretlerini artırırlar. Teori, işlemleri çaresiz bir biçimde işleme koymak isteyen kişilerin fazladan parayı ödeyeceğine yöneliktir. Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe, daha fazla insan da ağa akın eder.

İlgili Haber:  Belarus, Vatandaşlarını Bitcoin Madenciliği Yapmaya Teşvik Ediyor!

Bu yaz Ethereum blockchain’de yaşanan da buydu. Ethereum’un yükselişi, merkezi olmayan finansın veya gözetim dışı finansal ürünlere atıfta bulunan DeFi dünyasının yükselişi nedeniyle meydana geldi. Yatırımcılar, büyük teşvikler sunmaya başladıklarında, Ethereum tabanlı DeFi protokollerine milyarlarca dolar aktardı. Bu sebeple de ücretler yükseldi; BitInfoCharts’a göre 2 Eylül tarihindeki büyük bir artışla 14,5 dolar’lık seviyeye ulaştı.

Yine de Bitcoin için fiyatlar arttığı sürece, çok fazla konudan şikayet edilmeyecektir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar